Otsing

Otsing

juuni 20, 2014

Kõrgkool saatis teele lõpetajad

Share:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis sai täna, 20. juunil lõputunnistuse 157 lõpetajat, kes annavad olulise panuse leevendamaks olukorda tööturul, kus valitseb tervishoiutöötajate puudus.

Rektor Anneli Kannus nentis aktusel peetud kõnes, et tööandjad ei vaata, kas tänavused lõpetajad said lõputöö kaitsmise eest A või B, küll aga seda, et nad on saanud diplomi Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist. „See diplom avab tee edasiõppimiseks kõikjal Eesti tervishoiuasutustes ja sisuliselt terves maailmas. Lõpetajate seas ei ole neid, kes tööd ei leiaks,“ viitas ta tervishoiusüsteemis valitsevale tööjõupuudusele. Rektor edastas ka tervise- ja tööminister Urmas Kruuse tervitused, kelle kinnitusel oodatakse kõrgkooli lõpetajaid täitma tervishoiu valdkonnas tekkinud tühimikku – kõik kõrgkooli lõpetanud on tööandjate silmis hinnatud, oodatud ja vajalikud.

Lisaks viitas Kannus, et eesti keelekasutuses on liialt käibel sõnad „mure“ ja „muretsema“. „Esmalt muretsetakse auto, siis mees ja lapsed ka. Seejärel muretsetakse lihtsalt tuleviku pärast. Lõpetage ära muretsemine – siis annate võimaluse kõikidel headel asjadel enda juurde tulla,“ selgitas ta.

Kõrgkooli lõpetas 117 oma ala spetsialisti, kes saavad rakenduskõrghariduse füsioterapeudi, tervisekaitse spetsialisti, õe, bioanalüütiku, ämmaemanda või radioloogiatehniku õppekaval. Lisaks anti kokku 40 kutseõppe lõputunnistust lapsehoidja, erakorralise meditsiini tehniku ja hooldustöötaja õppekavadel.

Previous news