Otsing

Otsing

veebr. 03, 2020

Kõrgkool saatis järjekordse lennu tervishoiuspetsialiste teele

Share:

decalBackTop

217 vilistlast lahkus 31. jaanuaril Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis toimunult aktuselt lõpudiplomi ja lillesülemiga. Nende hulgas esimene lend terviseteaduse magistreid.

 „Magistriõpe kõrgkoolis pole võib-olla midagi iseenesest erakorralist, aga magistriõpe meie kutsekoolist kasvanud rakenduskõrgkoolis — on väga eriline,“ nentis Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden oma kõnes. „See võib teinekord tunduda sõnades lihtne ja loomulik, aga see on olnud meeletult suur töö. Seda nii kõikidelt eelkäijatelt, tänu kellele said külvatud seemned, et ideest saaks teostus kui ka sellel teekonnal meie oma inimeste pühendunud tegutsemine ja eestvedamine ning koostööpartnerite toetus.“

Aktusel võtsid sõna ka Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets, Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse, kõrgkooli nõunike kogu esimees ja Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe, Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus, Eesti Ämmaemandate Ühingu president Marge Mahla ja paljud teised.

Kõik kõnelejad olid ühisel seisukohal: tänased dilomisaajad on tervishoidu väga oodatud. „Saan kinnitada kõikidele lõpetajatele, et töö puudumist ei ole neil karta, pigem on oht, et tööd on liiga palju ja see on liiga intensiivne. Hoides teisi, hoidke ka ennast ja seiske vajadusel enda eest,“ lisas Maris Jesse.

Priit Eelmäe tundis heameelt selle üle, et magistridiplomi said 19 Tartu Ülikooli Kliinikumi töötajat. „Teie uued teadmised on organisatsioonis väga-väga oodatud,“ lisas ta. Lõpudilomi saamiseks tuli magistrantidel lõputöö ühe osana koostada praktikas teostatav arendusprojekt. „Julgustan värskeid magistreid oma projekte tutvustama kolleegidele ja juhtidele. See on oluline, parima teadmise kandmine Eesti ühiskonda ja organisatsiooni.“

Kokku lõpetas kõrgkooli 217 tervishoiuspetsialisti — nendest 12 hooldustöötaja ja massööri kutseõppekaval, 155 õe, ämmaemanda, bioanalüütiku ja radioloogiatehniku rakenduskõrghariduse õppekavadel ning 50 terviseteaduse magistriõppes.

Galeriid lõpuaktusest saab näha siin.

Previous news