Otsing

Otsing

juuni 25, 2019

Kõrgkool saadab teele hooldustöötaja õppekava Jõgeva rühma

Share:

decalBackTop

Täna, 20. juunil toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis suvine lõpuaktus, kus lõputunnistuse võtavad vastu ka 16 hooldustöötaja õppekava Jõgeva õpperühma õppurit.

2017. aasta sügisel alustas kõrgkool hooldustöötajate kaheaastast õpet Jõgeva Haigla juures. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kutseõppe osakonna juhataja Tiina Uusma sõnul on täiskoormusega töötaval inimesel keeruline leida töö ja pere kõrvalt motivatsiooni kodust kaugel õppimas käia. Samuti on oluline rakendada uusi teadmisi ja oskusi kohe oma töökeskkonnas, kus need salvestuma ja arenema peavad. „Suurim kasu tasemeõpingutest seisneb lisaks patsiendi hoidmise, hooldamise ja aktiviseerimise oskustele töötaja enda tervise ning tegevusvõime hoidmise oskuse saamises, märkis Uusma.

Aktusel saavad diplomi füsioteraapia, tervisekaitse spetsialisti, õe, eriõe, ämmaemanda rakenduskõrgharidusõppe ja lõputunnistuse hooldustöötaja, erakorralise meditsiini tehniku ning lapsehoidja kutseõppe õppekavade lõpetajad.

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis toimuvad lõpuaktused kahel korral aastas: suvel ja talvel. Veebruaris lõpetasid kõrgkooli 153 tervishoiuspetsialisti rakenduskõrghariduse tasemel ja hooldustöötaja kutseõppe lõputunnistuse said üheksa õppurit. Hooldustöötaja õppekava õpe toimus koostöös Viljandi Haiglaga.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeaasta lõpuaktus toimub 20. juunil kell 14.00 õppehoone aulas 007.

Ülekannet aktusest on võimalik vaadata ka veebis.
 

Previous news