Otsing

Otsing

jaan. 26, 2022

Kõrgkool pakub võimalust mikrokvalifikatsiooniks 

Share:

decalBackTop

Esmakordselt saab tervishoiukõrgkoolis valida mikrokvalifikatsiooni töötervishoiu või kvaliteedijuhtimise ja eestvedamise valdkonnas. 

Töötervishoiu mikrokvalifikatsiooni eesmärk on aidata mõista, kuidas ohutegurid ja töökeskkond mõjutavad inimese füüsilist ja vaimset tervist. Õppima asumiseks on vajalik keskharidus, pärast töötervishoiu mikrokvalifikatsiooni läbimist on võimalik asuda õppima tervisekaitse spetsialisti rakenduskõrghariduse õppekaval. 

Kvaliteedijuhtimise ja eestvedamise mikrokraadi eesmärk on toetada tervishoiuteenuste kvaliteedi hindamise ja parendamise ning meeskonnatöö eestvedamisega seotud pädevuste arendamist. Mikrokvalifikatsioon on osa terviseteaduste magistriõppe õppekavast ning õppima asumise eelduseks on rakenduskõrgharidus või bakalaureuse taseme haridus tervishoiuvaldkonnas. 

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli arendusspetsialist Kersti Sõgel selgitas, et mikrokvalifikatsioonid võimaldavad õppima tulla ka neil, kel aega napib, aga suur soov uusi teadmisi omandada, kuna muidu mitmeaastast õppekava saab sel moel õppida väiksemate osade kaupa. “Mikrokvalifikatsioon võib olla just see, mis aitab leida elus uue huvipakkuva suuna või täiendada olemasolevaid teadmisi,” lisas ta. 

Infot mikrokvalifikatsioonide kohta leiab kodulehelt nooruse.ee/mikrokvalifikatsioonid

Previous news