Otsing

Otsing

sept. 02, 2019

Kõrgkool ja SA Tartu Ülikooli Kliinikum sõlmisid koostööleppe

Jaga:

decalBackTop

Uut õppeaastat tervitab äsja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja SA Tartu Ülikooli Kliinikumi vahel sõlmitud koostööleping, mis tagab lisaks tudengite kliinilise praktika jätkumisele senisest paremad tingimused teadus- ja arendusprojektideks.

Täna, 2. septembril võttis Tartu Tervishoiu Kõrgkool avaaktusel vastu 434 esmakursuslast, kellega koos ühtlasi rõõmustati  äsja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja SA Tartu Ülikooli Kliinikumi vahel sõlmitud koostöölepingu üle.

Tartu Tervishoiu kõrgkooli rektor Ulla Preedeni sõnul on hea koostöö kõrgkooli suurima praktikabaasiga olnud alati oluline ning ühised huvid seotud nii tööelu vajadustest lähtuva tervishoiu valdkonna töötajate koolituse kui tervishoiu kutsealade populariseerimise ja elanikkonna terviseteadlikkuse tõstmisega. Värske lepe annab aga võimalused veelgi tihedamalt ja eesmärgipärasemalt koostööd suunata ning planeerida.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe (pildil vasakul) viitas aktusel peetud kõnes, et praktikavõimaluste kõrval on nüüdsest kõrgkooli ja kliinikumi vahel senisest paremad võimalused teadus- ja arendusprojektide algatamiseks, erialaseks enesetäiendamiseks ja stažeerimiseks mõlemale osapoolele.

Eelmäe lisas, et tänapäeva tervishoiumaastik on võrreldes kümne aasta tagusega tundmatuseni muutunud, areng jätkub ja tõenäoliselt veel kiiremas tempos. Ta viitas, et tervishoiu kõrgkooli lõpetajate vastutus ja roll on seetõttu ka suurenenud ning koostöölepinguga kaasnevad võimalused on seega igati asjakohased.

Lisaks Ulla Preedenile ja Priit Eelmäele tervitasid õppeaasta avaaktusel esmakursuslasi sõnavõtuga Tartu abilinnapea Raimond Tamm, kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar ja üliõpilasesinduse esimees Marko Vahi.

Previous news