Otsing

Otsing

veebr. 25, 2019

Kõrgkool avab Eesti esimese jalaravi õppeklassi

Jaga:

decalBackTop

Täna, 25. veebruaril kell 15.00 toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis Eesti esimese kõrgtehnoloogiliselt sisustatud jalaravi õppeklassi avamine.
 
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia ja tervisekaitse osakonna juhataja Anna-Liisa Tamm ütles, et Eesti on üks väheseid Euroopa riike, kus puudub seni tasemeõppe õppekava ja spetsiifilised koolitusvõimalused jalaravi spetsialistide õpetamiseks. „Tihtipeale inimesed ei tea, et nad üldse jalaravi vajavad või kelle poole oma probleemiga pöörduda. Mul on hea meel, et Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis on loodud kõik tänapäeva võimalused jalaravi spetsialistide koolitamiseks ning inimestel on tulevikus  kergem oma muredele lahendus leida,“ märkis Tamm. 

Õppeklassis hakatakse koolitama jalaravi spetsialiste, kes aitavad kliente, näiteks sissekasvanud küüne, diabeetilise jala, seenhaiguste, tramatoloogiliste/ortopeediliste probleemide korral.

25. veebruaril kell 15.00-15.20 toimub jalaravi sessioon ehk jalalaba näidishindamine. Koostöös Riia Ülikooli Jurmala meditsiinikolledži kolleegidega algab samal päeval ka esimene jalaravi koolitus, millega Tartu Tervishoiu Kõrgkool lükkab käima vastava õppekava väljatöötamise Eestis.

Previous news