Otsing

Otsing

dets. 15, 2017

Koostööprojekti raames parandatakse lapsevanemate oskuseid

Share:

decalBackTop

14. ja 15. detsembril toimusid Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis praktilised õppepäevad lasteõdedele, õppejõududele ja eriõe üliõpilastele.

Tegemist oli ühe osaga koostööprojektist, mille eesmärgiks on haiglas viibivate lapsevanemate teadmiste ja oskuste parandamine vastsündinute eest hoolitsemisel ning tagamine, et kõrgkoolis õpetatav ühtiks haiglates väljakujunenud praktikatega. Selleks arendatakse välja patsiendiõpetuse programm vastsündinute vanematele.

Kõrgkoolis toimunud õppepäevadel käsitleti näiteks teemasid, mis puudutavad imiku igapäevaseid hügieenitoiminguid, naha ja limaskesta probleeme, imetamist, rinnapiima pumpamist, pudeliga toitmist, sünnitusjärgset depressiooni, ravimite kasutamist imikutel, imiku äkksurma sündroomi, nahk-naha kontakti ja turvavarustuse kasutamist autos.

Projekti juht on SA TÜK lastekliiniku ülemõde Evelyn Evert, vastutavad täitjad on neonatoloogia osakonna vanemõde Jana Retpap ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud-lektor Siret Läänelaid. Projekt algas 2017. aasta oktoobris ning selle kestus on kaks aastat.

Previous news