Otsing

Otsing

apr. 23, 2021

Konverents toob välja kitsaskohad keskkonnatervises

Share:

decalBackTop

4.-6. mail korraldab Tartu Tervishoiu Kõrgkool veebis rahvusvahelise konverentsi, kus kaardistatakse keskkonnatervisega seonduvad väljakutsed ning otsitakse ühiselt lahendusi raskuste ületamiseks.

Rahvusvahelise keskkonnatervise föderatsiooni (IFEH) veebikonverentsi „Keskkonnatervise tänapäev – väljakutsed ja lahendused“  peakorraldaja Anna-Liisa Tamm nentis, et ühelt poolt on konverentsile osalema oodatud valdkonna spetsialist, aga tegelikkuses on käsitletavad teemad suunatud igaühele. Näiteks räägitakse globaalsest kliimasoojenemisest ja jätkusuutlikkusest, aga ka 5G võrkudest, nö tarkadest linnadest ja uutest lahendustest keskkonnatervises. WHO esindajana teeb Francesca Racioppi ettekande COVID-19 mõjust keskkonnale, dotsent Mihkel Kangur (Tallinna Ülikool) räägib rohepesust.

Kokku on konverentsil neli sessiooni: tervist väärtustav linn, rahvatervis, kliimamuutused ja keskkonnatervisega seotud elukutsed muutuvad maailmas. Rohkem infot: nooruse.ee/IFEH

Samuti toimub kaks töötuba, millest esimese eesmärk on koguda ja jagada ideid rakendusuuringuteks ning teine keskendub sellele, kuidas saaksid valdkonna õppejõud luua ühiseid õppemooduleid ja kursuseid.

Rahvusvaheline keskkonnatervise föderatsiooni (IFEH) ülesandeks on levitada inimeste seas teadmisi keskkonnatervise kohta ja edendada riikide vahelist koostööd Maa keskkonnaseisundi parandamiseks. Föderatsioon korraldab konverentsi üle aasta, varasemalt on see toimunud Portugalis, Jamaical ja Ugandas. 4. konverentsi korraldab Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja see toimub veebis.

Previous news