Otsing

Otsing

mai 05, 2020

Konkurss: milline oleks vaktsiinideta maailm

Jaga:

decalBackTop

Maailm seisab praegu silmitsi pandeemiaga, millest saame ilmselt jagu erinevate tõkestavate meetmete, aga kõige tõenäolisemalt siiski vaktsiinide abiga. Selles valguses kuulutavadki Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja Tervisegeenius välja esseekonkursi ja joonistusvõistluse.

 „Esseekonkursi eesmärgiks on pöörata tähelepanu vaktsiinineerimise olulisusele. Eestis on vaktsineerituse tase juba kriitilisel piiril (alla 95%) ja seega ei pruugi enam toimida karjaimmuunus – immuunseid inimesi ei ole enam sel määral, et nad kaitseksid ka neid, keda mingil põhjusel valtsineerida ei saa,“  selgitas konkursi korraldaja, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioterapeudi ja tervisekaitse osakonna juhataja Anna-Liisa Tamm.

Ta tõdes, et tänu vaktsiinidele on maailmas kontrolli all  mitu vägagi ohtlikku nakkushaigust, kuid vaatamata sellele on ohtralt vaktsineerimisvastaseid, kes keelduvad oma laste vaktsineerimisest.  COVID-19 pani maailma üle pika aja silmitsi seisma täiesti uue nakkushaiguse pandeemiaga. Kuna tegemist on viirusliku haigusega, siis antibiootikumidest abi ei ole. Seetõttu seljatatakse ka see viirus kõige tõenäolisemalt väljatöötamisel oleva vaktsiini abil.

Esseekonkursile on oodatud tööd teemal “Milline oleks vaktsiinideta maailm”. Töid hinnatakse kahes kategoorias – esiteks üldharidus- ja kutsekoolide õpilased vanuses kuni 19 aastat ning teiseks 20-aastased ja vanemad osalejad. Parimad tööd avaldatakse Tervisegeeniuse portaalis. Essee maht on maksimaalselt 8000 tähemärki, see peaks tuginema faktidele ning olema hästi loetav.

Joonistusvõistlusele on oodatud tööd teemal „Kes või mis on tervis“. Töid hinnatakse kahes kategoorias – lasteaiaealised ning kooliealised lapsed. Joonistus peaks olema teemakohane, aga joonistusvahenditele piiranguid seatud pole.

Täpsemalt saab nii esseekonkursi kui joonistusvõistluse tingimuste kohta lugeda kodulehelt nooruse.ee/konkurss. Tööde esitamise tähtaeg on 5. juuni.

 

Previous news