Otsing

Otsing

veebr. 01, 2017

Juubeliaastal enam kui 200 head tegu

Share:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkool tegi 205. sünnipäeva tähistamiseks aasta jooksul enam kui 200 head tegu koostööpartneritele, kogukonnale ja kõrgkooliperele.

Tartu Tervishoiu  Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar selgitas, et kõrgkooli jaoks on alati olnud olulisel kohal kogukonna terviseteadlikkuse tõstmine. „Juubeliaastal keskendusime aga veelgi enam võimaluste leidmisele, kuidas õppetöö osana saaksime parandada näiteks laste tervisekäitumist või toetada kellegi tervist praktiliste nõuannete ja tegevusega,“ lisas ta.

Nii näiteks käivitus eelmise aasta kevadel projekt, kus õpetati õigeid kätepesuvõtteid ja räägiti hea hügieeni olulisusest kõikidele Tartu linna 2. klassi lastele. Kõrgkoolis algasid tasuta võimlemistunnid neuroloogilise kahjustustega inimestele, algas koostöö Eesti Eriolümpiaga, esimest korda sooritasid füsioterapeudi õppekava tudengid massaažipraktika kõrgkooli rajatud tervisetoas, kus klientideks olid nii kõrgkooli töötajad ja koostööpartnerid (nt Soinaste lasteaed, SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus, Tööinspektsioon, Politsei- ja Piirivalveamet jt). Aasta jooksul korraldati erinevaid tasuta koolitusi ja töötubasid, tegutses perekool ja jätkusid võimlemistunnid rasedatele, väikelastele ja eakatele.

Lisaks muutusid paindlikumaks õppijate võimalused: kõrgkool avas hooldustöötajate õppe nii Põlva kui Viljandi Haigla juures, õdedele ja töötavatele bioanalüütikutele loodi võimalused tsükliõppeks, käivitus õpipoisiõpe lapsehoidja ja tegevusjuhendaja kutseõppekavadel.

2016. aasta veebruarist 2017. jaanuarini tehtud heade tegude nimekirjaga saab tutvuda aadressil www.nooruse.ee/205.

Previous news