Otsing

Otsing

aug. 17, 2014

Geneetikapäevad osalevad konkursil

Share:

decalBackTop

Tänavu kevadel kõrgkoolis läbi viidud geneetikapäevad osalevad “Ettevõtliku kooli” edulugude konkursil.

Haridusprogrammi „Ettevõtlik kool“ üle-Eestilise võrgustiku edulugude konkursile esitas geneetika õppepäevad nende korraldaja, Tarvastu Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja Mari Järve ning need kandideerivad kategoorias “Põnevaim tund” (külalisõpetaja(te) kaasamine; seotus päriseluga; ettevõtlik õpetaja ehk omapärased õppemetoodilised lahendused).

Geneetika õppepäevad toimusid 31.03.-11.04.2014 Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, kus toimus igapäevaselt paralleelselt kaks praktikumi, kriminalistika ja HIV retseptori praktikum, millest õpilased pidid valima ühe. Praktikumides analüüsiti inimeste DNA järjestusi, kasutades meetoditena DNA eraldamist, polümeraasi ahelreaktsiooni (PCR), ensümaatilist restriktsiooni ja geel-elektroforeesi. Geneetika õppepäevad seonduvad otseselt gümnaasiumi bioloogiakursusega, mis hõlmab teemasid „Molekulaarbioloogilised põhiprotsessid“ ning „Pärilikkus ja muutlikkus“. Lisaks said õppepäevadel praktikumide juhendamiskogemuse ka kõrgkooli tudengid. Õppepäevi rahastas Hasartmängumaksu Nõukogu.

“Ettevõtliku kooli” edulugude konkursile “Õppimine on põnev!” saadeti kokku üle 90 eduloo nii lasteaedadest kui koolidest. Konkursi eesmärgiks on väärtustada ettevõtlikku hoiakut ning koguda kokku need lood lasteaedadest ja koolidest, mis seda hoiakut lastes kujundavad. Kategooriaid on neli: parim heategu kogukonnale; parim koostöö partneriga; põnevaim tund; parim noorte/laste algatus. Iga kategooria parimat tunnustatakse 16. oktoobril TTÜ Virumaa Kolledžis, kus toimub Haridusfestival 2014.

Previous news