Otsing

Otsing

sept. 22, 2014

Füsioterapeudid kogunevad Tartus

Jaga:

decalBackTop

Tartu Ülikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli korraldatav füsioteraapia kõrghariduse konverents toob 25.–27. septembril Tartusse füsioterapeudid ja füsioteraapia eriala õppejõud 19 riigist, et üheskoos leida parimaid võimalusi füsioteraapia praktika kvaliteedi tõstmiseks, praktika läbiviimiseks ja hindamiseks kõrgkoolides. 

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioterapeudi õppekava juht, konverentsi üks korraldajatest Anna-Liisa Tamm selgitas, et igas riigis on õppepraktikate maht ja isegi sisu erinev. „Kõikide koolide ühiseks probleemiks on, kuidas sõnastada õpiväljundeid, millised väljundid peaks üliõpilane koolis olles omandama enne tööturule siirdumist ja kuidas neid väljundeid hinnata. Konverents annab ülevaate eri riikide erinevusest ja nn parimast praktikast. Kindlasti on üksteiselt midagi õppida,“ tõdes ta.

Eestis on hakatud üha enam teadvustama füsioteraapia olulisust, selle tunnistuseks on kasvõi see, et kõrgkooli tänavusel vastuvõtul oli konkurss füsioterapeudi õppekaval 19,6 inimest ühele õppekohale ning sissesaanud on väga kõrgete õpitulemustega.

Tartu Ülikool ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool kuuluvad organisatsiooni European Network of Physiotherapy in Higher Education (ENPHE), mille partnerorganisatsioonid iga-aastaselt ENPHE-egiidi all füsioteraapia konverentsi üle Euroopa korraldavad.  Konverents toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses. Rohkem infot leiab kõrgkooli kodulehelt.

Previous news