II Töötuba

„Terve olemise A ja O*"

*alati ja odavalt ehk kuidas olla alati terve ja kuidas olla terve võimalikult odavalt!

LÜHIKIRJELDUS

Töötoa kahes esimeses õpitoas tutvustatakse, kuidas takistada mikroobide levikut õhu, aerosoolide, piiskade ja käte vahendusel ning sellega nakkusohtu vähendada.

„Maskiballi“ õpitoas esitletakse maske ja respiraatoreid ning selgitatakse nende erinevusi. Mis on teistmoodi, kui kasutate I, II ja III tüüpi meditsiinilisi maske või mida tähendavad lühendid NR95, P100, FFP2, FFP3, KN95? Kas kõik maskid ja respiraatorid on piisavalt efektiivsed piisknakkuste ja aerosoolidega üle kantavate nakkuste vältimiseks? Millest sõltub maskide efektiivsus? 

Järgnevas õpitoas „Hüvasti, viirushaigused“ näidatakse, kuidas vältida mikroorganismide levikut käte kaudu, miks on oluline kätehügieen, kuidas tõhusalt käsi puhastada, mis on antiseptika ja kuidas töötab aparaat, millega kontrollida, kas kätepesu on piisavalt hästi õnnestunud. Veel tutvustatakse infektsioonikontrollis kasutatavaid isikukaitsevahendeid ja nende kasutamise eripärasid (kuidas panna selga isikukaitsevahendeid ja võtta neid ära, ilma et patogeenid leviks).

Kolmandas õpitoas räägitakse kehakoostisest, selle mõõtmise võimalustest ja normaalsest söömisest. Kas laialt levinud ütlus: "Sa oled see, mida sööd!" on müüt või tegelikkus? Vaadatakse, millistest komponentidest inimene koosneb ning kuidas seda on võimalik mõõta. Arutletakse normaalse söömise ja söömishäirete teemal.

Järgnevas teadlike valikute õpitoas arutletakse selle üle, kuidas personaalse hügieeni erinevad tahud on seotud tervisega kõige laiemas mõttes. Isikliku hügieeni õpetamine kuulub varase lapsepõlve juurde. Täpselt samavõrd oluline, kui on käte ja hammaste pesemine, on ka intiimhügieen. Omades häid teadmisi inimese anatoomiast-füsioloogiast, võib siiski olla keeruline orienteeruda tänapäevases infokülluses, et teha põhjendatud, soost sõltumata ning tervisele soodsaid valikuid erinevate hügieenivahendite leidmiseks ja kasutamiseks. Paraku teismeeas tehtud hügieenivalikud ja eelistused võivad mõjutada tervist hilisemas elus. Nende ja paljude teiste personaalse ja seksuaalhügieeni teemadega tegeletakse õpitoas „Teadlikud valikud intiimhügieenis“.

Füsioterapeutilise kehalise võimekuse hindamise töötoa põhiosa moodustab praktiline osa, kus õpilased saavad teada oma kehaliste võimete kohta võrreldes seda keskmise tulemusega TTHKK sisseastumiskatsetel tehtavate kehalise katsete tulemustega. Testile eelneb ühine soojendusvõimlemine. Töötuba toimub veebikeskkonnas, orienteeruvalt 60 minutit ning osalemiseks on vaja sportlikke riideid ning sobivat keskkonda, kus on piisavalt ruumi liikuda (nt elutuba vms). Testimise infolehe saadavad korraldajad registreerujatele vahetult enne töötoa toimumist.

 

AJAKAVA 12. mai 2021

9.05-9.20      Maskiball

9.20-9.30      Sirutuspaus

9.30-10.15    Hüvasti, viirushaigused

10.25-11.10  Toitumine

11.10-11.20  Sirutuspaus

11.20-12.05  Teadlikud valikud intiimhügieenis I

12.05-12.35  LÕUNA

12.35-13.20  Teadlikud valikud intiimhügieenis II

13.20-13.30  Sirutuspaus

13.30-14.30  Füsioterapeutiline kehalise võimekuse hindamine I

14.30-14.35  Päeva lõpetamine

 

Registreerimine

"Terve olemise A ja O" töötuba

*
*
*
*

Osale ka 11. mai töötoas "Ole pro ja võida haigus", loe täpsemalt siit.