III Töötuba. Teadlikud valikud intiimhügieenis – infoaken noortele  (15 õpilast)

NB! Kohad on täis. Registreerida pole enam võimalik.

Teadlike valikute töötoa algus on pühendatud personaalse hügieeni erinevatele tahkudele ning seostele tervisega kõige laiemas vaates. Arutletakse, kuidas teismeeas tehtud hügieenivalikud ja eelistused võivad  mõjutada tervist hilisemas elus. Isikliku hügieeni õpetamine kuulub varase lapsepõlve juurde. Täpselt samavõrd oluline kui on käte ja hammaste pesemine on ka intiimhügieen. Omades ehk häid teadmisi  inimese anatoomiast-füsioloogiast võib siiski olla keeruline orienteeruda tänapäevases infokülluses, et teha põhjendatud, soost sõltumata ning tervisele soodsaid valikuid erinevate hügieenivahendite leidmiseks ja kasutamiseks. Nende ja paljude teiste personaalse ja seksuaalhügieeni teemadega tegeletakse terviseteadlikkuse õpipäevadel ämmaemanduse õppejõudude ja üliõpilaste juhtimisel.

Kui siiski infektsioonid kimbutavad, vajame õige ja efektiivse ravi määramiseks infot haigustekitajate kohta. Kuidas tänapäeval kiiresti, usaldusväärselt ning ühtlasi labori töötajaid ohtu seadmata patogeenseid mikroobe määratakse, saame teada SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Ühendlabori töötajate kaasabil, kes avavad meile ukse tavakodaniku silmale varjatud laborimaailma. 

Inimesele iseloomuliku normaalse mikrofloora ja inimorganismi koostoimimine on aluseks heale tervisele. Intiimpiirkonna normaalse mikrofloora koosseisus olevate mikroobide tasakaal võib muutuda väärate isiklike hügieeniharjumuste tõttu ja põhjustada haigusliku seisundi. Kuidas sellisel juhul tagada õige uuringumaterjal laborile, kes annab oma panuse haigustekitaja diagnoosimisel? Millised on enam levinud intiimpiirkonna haigustekitajad? Sellele annab vastuse mikrobioloogia ja parasitoloogia õpituba. Lisaks saavad õpilased ise teha külve perekonna Saccharomyces pärmseentest, mikroskopeerida, hinnata ja interpreteerida agaritel välja kasvanud pärmseente makromorfoloogiat.

Teadlikud valikud intiimhügieenis – infoaken noortele töötoa ajakava

10.00-10.10    Vastuvõtt riidehoius, reeglid majas liikumisel õpitoa ruumi liikumine.

10.10  - 11.00  Teadlikud valikud intiimhügieenis I, Marge Mahla, Jana Meier

11.15 - 12.00 Teadlikud valikud intiimhügieenis II, Marge Mahla, Jana Meier

12.00 - 12.45 LÕUNA

12.45 - 14.25 Ekskursioon SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Ühendlaboris (NAT, mikrobioloogia, viroloogia), Pille Mee, Ingrid Tagen

14.30 – 15.30 Mikrobioloogia  ja parasitoloogia, Marika Külm, Triin Aasmäe

15.30 – 17.00  Tagasiside andmine,  majatuur (eelregistreerimisega päeva alguses)