euroopa kutseoskuste nädal

20.-24. november on nädal, mil tähistatakse lisaks Tartu Tervishoiu Kõrgkooli sünnipäevale ka Euroopa kutseoskuste nädalat. Selle kestel korraldatakse üle kogu Euroopa erinevaid üritusi ja sündmusi nii kohalikul, piirkondlikul kui ka riiklikul tasandil. Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis on viis kutseõppe eriala: lapsehoidjahooldustöötajategevusjuhendajaerakorralise meditsiini tehnik ja massöör. Euroopa kutseoskuste nädala raames on erinevate tegevuste läbi võimalik tutvuda nii mõnegi põneva erialaga ja saada uusi teadmisi.

Erakorralise meditsiini tehnikud õpetavad 21. novembril kell 14.00-16.00 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli (Nooruse 5) fuajees elude päästmist. Tule kindlasti kohale, sest nõnda võid Sina päästa kellegi elu!

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lapsehoidja õppekava õppurid on valmistanud lastele eakohased kätepesu õpetavad plakatid, mida saab ise kodus välja printida. Õiged kätepesu võtted on olulised nii suurte kui väikeste tervise hoidmiseks, sest mitmed haigused jõuavad inimesteni just läbi mustade käte.

21. novembril lähevad Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Maire Aruots ja kuus hooldustöötajaks õppijat Nõo Hooldekodusse, et koos Nõo Reaalgümnaasiumi õpilastega vaadata üle õiged kätepesu võtted, õppida selgeks parimad nipid tekikoti vahetamiseks, valmistada kõrgkooli sünnipäeva puhul torti ning arutleda kuuldu, nähtu ja õpitu üle.

Massöörid õpetavad 21. novembril kell 13.00-15.00 massaažitoas (Nooruse 5, ruum -28) mitmeid erinevaid massaaživõtteid ja -liike. Erinevates massaažiboksides on võimalik õppida klassikalist, ravi-, spordi-, laste- ja aroomimassaaži. Lisaks on võimalik õppida võimlemisharjutusi, mis aitavad keha ja vaimu turgutada.