Veebiajakiri Tervist!

Oktoober 2020

Kas maski kandmine ja kätepesu nõue piiravad kellegi õigusi? Õppejõud Anne Vahtramäe viitab, et olukorrale peaks mõtlema veidi laiemalt ja suuremalt: peaks mõtlema ka teiste inimeste peale. Kas mitte neil pole samuti
omad õigused, sealhulgas õigus olla kaitstud võimaliku nakkuse eest? Epideemiate ja pandeemiate esinemises ei ole samas midagi ebatavalist – ainuüksi 21. sajandil on olnud kümneid haiguspuhanguid, millest osad eksisteerivad COVID-19-ga paralleelselt, kirjutab Merily-Riin Ruus ja sellest, kuidas haisvad aurud, aspiriini
üledoos ja kana kaisuloomana on ajaloos olulist rolli mänginud.

Magistrant Roman Paluste viis läbi suure testi: kas fitnessiklubis saab vajadusel oskuslikku esmaabi? Ohutusest nutimaailmas kirjutab vilistlane, Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni üliõpilane Karina Auli ning seksuaalsuhetest muutuvas maailmas õppejõud Tiivi Pihla.

Persooniloo kangelane on kõrgkooli õe õppekava üliõpilane Kadi Soo, kes oma õpingutes nõustamist ei vaja. Ikkagi inimese rubriigis annavad aru rektoraadi liikmed Ulla Preeden, Kersti Viitkar ja Ermo Kruuse. Samuti loodame tuua põnevust sügisesse Grete-Kai Saare raamatu- ja filmiarvustuse abil.

Lisaks saab lugeda sellest, kuidas käivad kokku distantsõpe ja kotletid, miks eeskujulikud õpilased jäid suvetööle, millised uuendused on äsja renoveeritud ühiselamus, kuidas füsioterapeudid toimetavad kompetentsikeskuses, kuidas tunduvad tagasivaadatuna kevadine distantsõpe ja vabatahtlik töö ja paljust muust – kokku 40 lehekülge põnevat lugemist!