Veebiajakiri Tervist!

Veebruar 2021

Räägitakse, et ilmunud on kõrgkooli veebruarikuine ajakiri. Võime kinnitada, et see tõepoolest nii on ning see info on ka väga lihtsalt kontrollitav: ajakirja saab lugeda siin. Õppejõud Anne Vahtramäe kirjutab aga arvamusloos sellest, et vaktsineerimise teemadel liigub palju infot, mida keegi on kuulnud, et keegi kuskilt rääkis ning nendib muuhulgas, et "KUI ma olen otsustanud kuulata ja uskuda seda, mida RÄÄGITAKSE, siis on see pigem uskumise ja minu valikute küsimus, ning seda pole õigust kellelegi teisele peale suruda. Siis pole õigust kedagi solvata. Siis pole õigust kedagi veenda või mõjutada end mitte vaktsineerima, sest ma ei saa vastustada inimese tervise ja elu eest, kes peaks minu vaktsiinivastasuse tõttu tervise või elu kaotama." Sarnaselt on Merily-Riin Ruus kokku pannud kirjatüki skisofreeniast ning intervjueerinud kahte inimest, kes on aeg-ajalt kimpus sellega, mida skisofreeniaga inimestest räägitakse. Seega - ärme usume kõike seda, mida räägitakse, vaid kontrollime usaldusväärsetest allikatest ja räägime mitme inimesega, et kujundada välja millegi suhtes seisukoht.

See, mis toimub hetkel maailmas, mõjutab meid kõiki. Paratamatult on olukord väsitav. Tervishoiuvaldkonnas töötavad inimesed on oma loomult altruistid – päästjad ja aitajad. Seetõttu on oluline, et pööraksid tähelepanu ka endale: et aitajad ei väsiks. Kindlasti saad ajakirjast head nõu sel teemal õppejõult, psühholoog Katrin Tintilt või tema kolleegilt, Moonika Vändralt, kes tõdeb, et tänavuse sõbrapäeva valguses tasuks mõelda eelkõige selle peale, kuidas saada sõbraks iseendaga. Ka aga parandab enesetunnet liikumine. Lihtsaid, ent tõhusaid soovitusi aktiivsuse suurendamiseks jagab õppejõud Ivi Vaher. Kindlasti tasub tuttavaks saada žestide keelega ning lugeda läbi kiire ja tervisliku toitumise retseptisoovitused, koguda inspiratsiooni, milliseid raamatuid ja kust osta. Seekordses ajakirjas on ka ristsõna - prindi välja, lahendus saada meilile ja võida auhindu!

Samuti saad lugeda, kuidas lapsehoidjad tegid seekord praktikat, milline oli vabatahtlike kogemus Terviseametis ning paljudel muudel teemadel. Kaire Kindel jagab meiega, milline oli tema teekond tagasi tervishoidu tänu kursusele "Õed tagasi tervishoidu" ning persooniloo kangelane on kõrgkooli õppejõud ja vabatahtlike koordineerija Siret Läänelaid.