Veebiajakiri Tervist!

Juuni 2020

Oli kord 2020 BC – mäletad veel seda aega? Ei-ei, mitte enne Kristust (before Christ), vaid enne koroonat (before corona). Õppejõud Janika Pael arutleb toimetuse juhtkirjas, millised on koroonapandeemia mõjud ja viitab läbi huumoriprisma veebis ringlevatele meemidele, kus kaalutakse aastale 2020 restardi tegemist, kuna sellel versioonil on viirus. Kahtlemata on olnud ainulaadne kevad ja oma kogemust eriolukorras jagavad nii need õppurid, kes olnud eesliinil, Eestisse jäänud välistudengid kui ka meie üliõpilane, kes otsustas jääda Saksamaale praktikale.

Radioloogiatehniku õppekava üliõpilased tutvustavad erinevaid aspekte ja võimalusi nii veterinaarmeditsiinis, tööstusliku kompuutertomograafiaga kui ka kohturadioloogias. Alustanud on esimene lend radiograafia magistrante, kes kirjeldavad esimesi mõtteid ja kogemusi. Ajaloolisi momente on ajakirjas teisigi: õe õppekava üliõpilane Merily Uppin jagab oma vanaema meenutusi sellest, kuidas 65 aastat tagasi õeks õpiti, samuti vaatame, millised olid tolle ajastu soovitused, kuidas hoolitseda haige eest.

Persooniloos saame lähemalt tuttavaks õppejõud Taimi Taimaluga, rubriigis „Ikkagi inimene“ vastab küsimustele kõrgkooli kõige uuem töötaja, teenuste ja koostöö koordinaator Ivika Lehtsalu.

Lisaks saab lugeda institutsionaalse akrediteerimise tulemustest, vastuvõtust, veebi kolinud perekoolist ja paljust muust – kokku 40 lehekülge põnevat lugemist!