Naised vanuses 20-30 eluaastat on oodatud TÜ füsioteraapiaalase magistritöö raames korraldatud ennetavasse uuringusse.

Uuringu eesmärgiks on välja selgitada raseduse ja sünnituse mõju vaagnapõhja- ja kehatüvelihaste seisundile.
Oodatud on korduvsünnitanud naised, kellel on vaginaalsest või keisrilõikega sünnitusest möödas vähemalt 3-6 kuud ning mittesünnitanud samavanad naised, kes on antud uuringus kontrollgrupiks.

Vaagnapõhjalihaste düsfunktsiooniga seonduvate probleemide varajane diagnoosimine on väga oluline ennetamaks hilisemate terviseprobleemide nagu uriini- ja roojapidamatuse, seksuaaleluhäirete ning vaagnapiirkonna- ja alaseljavalude teket ning parandamaks Teie enesetunnet ning elukvaliteeti.
Uuringus osalemine on tasuline, mis hõlmab vaginaalse elektroodi maksumust. Antud uuringus osalemine on Teile kasutoov, sest saate infot oma vaagnapõhja- ja kehatüvelihaste seisundist. Kui Teil ilmnevad uuringu käigus kõrvalekalded vaagnapõhja- või kehatüvelihaste funktsioonis, siis Teid nõustatakse spetsialistide poolt ning vajadusel suunatakse füsioterapeudi vastuvõtule edasise ravi saamiseks.

Registreerida saate meiliaadressil fysioteraapiauuring(at)gmail.com. Ka küsimuste korral ning täpsema info saamiseks palun võtta ühendust samal meiliaadressil.