Kõrgkooli üliõpilasel tuvastati koroonaviirus

18. septembril teatas Terviseamet, et Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilase Ida-Virumaal antud koroonaproov osutus positiivseks.

Üliõpilane viibis Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppehoones õppetööl ning kõrgkooli ühiselamus 11. septembrini, haigustunnuste ilmnemisel naasis enda koju Ida-Virumaale.

Nakatunuga lähedalt kokku puutunud inimesed selgitab välja ja nendega suhtleb Terviseamet. Positiivse koroonaproovi andnud tudengiga samades loengutes viibinud üliõpilasi ja õppejõude on juhtumist teavitatud ning kõrgkool on saatnud haigestunud tudengiga ühel kursusel õppijad täies mahus distantsõppele. Nakatunu lähikontaktsed ühiselamu ruumides on suunati eneseisolatsiooni. Terviseameti sõnul on kõik haigestunuga kokku puutunud tudengid alates 23. septembrist isolatsioonist vabastatud ning positiivseid proove ei ole 24. septembri seisuga kõrgkooli lisandunud.

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis 4. septembril kehtestatud ohutusjuhendi järgi (www.nooruse.ee/ohutus) peavad kõik töötajad ja õppurid kandma praktikumides ja õppehoones lähikontakti tekkimisel maski. Õppehoonesse võib siseneda vaid siis, kui puuduvad hingamisteede haiguste sümptomid (palavik üle 37,5 °C, köha, nohu, kriipimistunne kurgus, kurguvalu, hingamisraskused, õhupuudus, maitse- ja lõhnatundlikkuse kadu). Auditoorne õppetöö on võimalusel korraldatud veebis, ka personalile on antud soovitus teha tööd kodukontoris.