- Ohutus
- Sisseastumine
- Õppimine
- Rakenduskõrgharidus
- Kutseõpe
- Magistriõpe
- Õppimisest ja õppija toetamisest
- Üliõpilasesindus ja vaba aeg
- Ühiselamu
- Tule praktikale
- Tartu Tervishoiu Kõrgkooli hea nõu blogi
- Teenus kogukonnale
- Koolitused
- Avatud kõrgkool
- Koolitused
- Toimunud koolitused
- Mikrokvalifikatsioonid
- Telli koolitus!
- Avatud Kõrgkooli eeskiri
- E-kursused ja digiõpikud
- Teadus ja arendustegevus
Osale uuringus “Massaažitooli ja klassikalise massaaži tõhusus kehalisest koormusest taastumisel”
Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis viiakse läbi uuring teemal: “Massaažitooli ja klassikalise massaaži tõhusus kehalisest koormusest taastumisel”. Uuringu eesmärk on selgitada massaažitooli ja käsimassaaži mõju alajäsemete ja alaselja lihaste toonusele ja biomehaanilistele parameetritele, survevalu näitajale ning subjektiivselt tajutavale väsimusele.
Uuringus osalemine on vabatahtlik ning selles osalemisest võite loobuda igal ajahetkel, põhjendamata oma otsust. Uuringus osalemine annab Teile võimaluse saada infot oma alajäsemete ja -selja lihaste funktsionaalse seisundi ning kehalise aktiivsuse kohta, kogeda massaažiprotseduuri ning lüüa kaasa uurimistöö teostamisel. Uuringu tulemuste analüüsist saadav informatsioon annab võimaluse tõhustada taastumisprotsesse, kasutades selleks massaažitoole ja pakkuda lihashooldusel tõenduspõhist alternatiivi klassikalisele käsimassaažile.
Osalema ootame naissoost isikuid vanuses 18-30 eluaastat, kes treenivad regulaarselt 150-300 minutit nädalas. Uuringusse ei kaasata neid, kes on rasedad või kellel esinevad tugevad valusündroomid, akuutsed põletikud ja traumad, onkoloogilised, kardiovaskulaarsed, kardiorespiratoorsed, reumatoloogilised vm haigused, mis on vastunäidustuseks kehalise võimekuse testimisele ja võivad põhjustada terviseolukorra halvenemist. Kontrollitud kroonilised seisundid/haigused ei ole absoluutseks vastunäidustuseks uuringus osalemiseks. Vajadusel on soovitatav pidada nõu uuringu korraldajate või enda perearstiga.
Uuringu käigus hinnatakse erinevate metoodikatega järgnevat: a) kehalise aktiivsuse taset ja tajutava väsimuse astet; b) antropomeetrilisi näitajaid (kehamass ja – kasv), alajäsemete ja –selja lihaste toonust, elastsust ja jäikust; c) alajäsemete ja – selja lihaste survevalu läve. Lisaks eelnevale palutakse Teil uuringu käigus sooritada alajäsemete ja –selja väsitamise testid - üleshüpped 10 x 10 kordust 30-sekundiliste vahepausidega, pöiale tõusud ning selja sirutusharjutus väsimuseni
Uuring viiakse läbi Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ruumides ja orienteeruvalt kulub uuringupäeval erinevate mõõtmiste ja hindamiste tegemiseks 2,5h. Uuringus järgitakse kõiki andmekaitse ja konfidentsiaalsuse põhimõtteid. Uuringu andmeid ja tulemusi kajastatakse avalikkusele vaid üldistatud kujul, need pole Teie isikuga seostatavad. Uuring on kooskõlastatud Tartu Ülikooli inimuuringute eetika komiteega (loa nr 347/T-10).
Kui Teil tekkis huvi ja puuduvad vastunäidustused uuringus osalemiseks andke palun enda osalemissoovist teada, hiljemalt 18. oktoobriks, kirjutades e-posti aadressile ivivaher(at)nooruse.ee, märgusõnaks „Massaažitool“. Teiega võetakse ühendust ning saadetakse informeerimise ja teadliku nõusoleku vorm ning antakse edasised juhised.
- Sisseastumine