Skeletilihassüsteemi palpatsiooni koolitus

Toimumiskuupäev: 02. okt 2018
Korraldaja: Tartu Tervishoiu Kõrgkool
Sihtgrupp: Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud, õppepraktikate juhendajad ja üliõpilased, kelle töö- või õppimisvaldkond seondub skeletilihasüssteemi anatoomia, füsioloogia, hindamise või teraapiate pakkumisega.
Hind: -
Maht: 10 akadeemilist tundi
Toimumiskoht: Tartu Tervishoiu Kõrgkool
Rahastaja: -

 

Skeletilihassüsteemi palpatsioon

Koolituse eesmärk on süvendatud oskuste omandamine skeletilihassüsteemi struktuuride manuaalseks lokaliseerimiseks.

Teemad

  • Auditoorne töö - üla- ja alakeha skeletilihasstruktuuride (lihased, luulised orientiirid, kõõlused, sidemed, olulisemad närvid) paiknemise iseloomustus;
  • Praktiline töö - üla- ja alakeha skeletilihasstruktuuride (lihased, luulised orientiirid, kõõlused, sidemed, olulisemad närvid) palpatsioonioskuste arendamine.

Koolitaja

Jose Miota Ibarra, PhD (füsioteraapias).

  • Omab pikaajalist õpetamise ja teadustöö tegemise kogemust Castilla-La Mancha (Hispaanias) ja  Aalborgi ülikoolis (Taanis). Peamine uurimissuund on müofastisaalse valu ravi ja trigerpunktide ravi.
  • Müofastsiaalse valusündroomi käsitlustehnikate koolitaja Hispaanias, keskuses “Seminarios Travell & Simons”
  • Töötanud Prantsusmaal (s.h Guadeloupe, Martinique ja Reunion saartel) füsioteraapia erapaksises ning George Pompidou Euroopa haigla traumatoloogia osakonnas füsioterapeudina.
  • On Hispaania triatloni rahvuskoondise füsioterapeut, triatloni 2016 aasta maailmameistri Mario Mola füsioterapeut, mitmetel maratonijooksudel vastutav füsioterapeut.
  • On külastanud Erasmus õppejõudude välisvahetuse raames Tartu tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia õppekava ning viinud füsioteraapia üliõpilastele läbi seminari ja praktilise tunni teemal trigerpunktid ja kuivnõelaravi.