Vaimne tervis töökohal

Toimumiskuupäev: 27. sept 2018
Korraldaja: Tartu Tervishoiu Kõrgkool
Sihtgrupp: Terviseameti, Tööinspektsiooni ja Tervise Arengu Instituudi töötajad, üliõpilased ja õppejõud ning teemast huvitatud
Hind: 40 €
Maht: 6 akadeemilist tundi
Toimumiskoht: Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Nooruse 5
Rahastaja: Koolituse läbiviimist rahastatakse osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondist

Kutsume Teid koolitusele „Vaimne tervis töökohal“!

Koolitusele on oodatud eelkõige Terviseameti, Tööinspektsiooni ja Tervise Arengu Instituudi töötajad. Oodatud on ka üliõpilased ja õppejõud ning teemast huvitatud.

Tööstressi ja tööst tingitud vaimse tervisega seonduvate probleemide tõttu töölt puudumine ning produktiivsuse vähenemine on tööandjate jaoks järjest süvenev probleem. Koolituse eesmärk on aidata paremini mõista ja ära tunda organisatoorseid faktoreid, mis mõjutavad vaimset tervist töökohal. Koolituse käigus õpetatakse looma paremaid töötingimusi ning vähendama ja ennetama  vaimse tervise probleeme töökohal.

NB! Koolitus toimub inglise keeles!

Time

Topic

9.00- 10.00

What is mental illness & what are the work-related causes?

10.00-12.00

Promoting good mental health at work – Job Quality & job Design

12.00-13.00

Lunch

13.00-14.00

Role of line managers in promoting good mental health at work

14.00-15.00

Examples of good practice

15.00-16.00

Translating the theory into practice – Getting started on a mental health plan at work

 

Learning outcomes
Main outcomes:

  • Working knowledge of main categories of mental illness affecting workers
  • A model of ’Job Quality’ which promotes good mental health at work
  • An understanding of the components of job design which can help prevent mental health problems and promote good psychosocial health
  • Practice at redesigning jobs to build resilience and good mental health

Koolitajast

Koolitaja Stephen Bevan on Inglismaa Tööhõive Instituudi (Institute for Employment Studies) inimressursside uurimisstrateegia osakonna juhataja. Tema peamine tegevusvaldkond on tööjõu tervise ja heaolu uurimine, millega ta on tegelenud enam kui 30 aastat. Stephen Bevan on ka töötervishoiu ja tööohutuse mõju hindamise projekti (Work and Health Joint Unit) juht - ta tegeleb  vaimse tervise ja skeletilihassüteemi vaevuste vaheliste seoste uurimisega.

Registreerimine

Kursusele saab registreerida täites alloleva vormi. Kui soovite registreerida ettevõtte alt, palun valige "Registreerin ettevõtte alt" ning seejärel täitke kõik väljad. Pärast registreerumist tuleb e-mail, mis kinnitab, et olete eelregistreeritud kursusele. Enne kursust saadetakse Teile ka arve ning pärast arve tasumist olete registreeritud. Küsimuste korral helistage või kirjutage: merliskarjakannaste(at)nooruse.ee või 7370209.


Lektor

Stephen Bevan