Parasitoloogia töötuba

Toimumiskuupäev: 16. juuni 2021
Korraldaja: Tartu Tervishoiu Kõrgkool
Maht: 2,5 akadeemilist tundi

 

Parasitoloogia töötuba
16.06.2021, kell 11.00-13.00
Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ruumis 223
Maksimaalne osalejate arv 9

Arutame, kuidas kaitsta end parasiitide eest ja kas on olemas ka kasulikke „parasiite“. Ilmselt leiame, et alati ei olegi käte pesemine esmatähtis. Jõuame vast sellenigi, et kui soovime vältida nakatumist, tuleks teada, missugune on ühe või teise parasiidi elutsükkel. Vaatame pildimaterjalilt ja preparaate mikroskopeerides, kuidas parasiidid välja näevad ja milliseid arengujärke võib inimeses leiduda. Muidugi on põhjust mõtiskleda, kuidas ja millest määratakse parasiite laborites ning kas alati mikroskopeerimisest piisab või tuleks mõnikord kasutada ka teisi meetodeid. Veel sooviks rääkida parasiitidest, kellega võime nakatuda lõunapoolsetes maades.

Kui aega jätkub, puudutame ka uurimistööde eetikat.

Töötoa viib läbi Mare Remm

Töötubades on maski kandmine kohuslik. Oodatud on vaktsineeritud või oma koolis vahetult enne töötuba koroonaviiruse negatiivse (kiir)testi sooritanud osalejad. 

Registreerimine: Palun täitke ära kõik väljad ja pange linnukesed mõlemale kastile. Arvet teile ei esitada aga linnukeste lisamine on vajalik selleks, et registreerimine õnnestuks. Eduka registreerimise puhul tuleb meilile ka kinnituskiri.