Vestlusringid lapseootusest

Koostöös Eesti Ämmaemandate Ühingu veebikogukonnaga perekool.ee korraldasime eriolukorras 15-minutilised vestlusringid, kus kasutajatega vestles lapseootuse teemadel Tartu naistekliiniku ämmaemand ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Marge Mahla. Kohtumised toimused kolmel esmaspäeval järjest kolmel erineval teemal. Kasutajatel oli ka võimalus esitada küsimusi.

20. aprilli loeng teemal “Rasedusaegsed muutused Sinu kehas”

Rasedus ei ole haigus, kuid naise kehas toimuvad olulised ümberkohastumised, mis suuremal osal naistest annavad endast tunda. Millisel põhjusel ja millised muutused toimuvad, kas ja kuidas saab soodustada nende füsioloogiliste muutustega kohanemist erinevates raseduse etappides. Loeng on järelvaadatav siit:

27. aprilli loeng teemal “Vaimne tervis raseduse ajal”

Rasedus on imeline ja kordumatu aeg, kuid rasedusaegsed  hormonaalsed ja kehalised muutused toovad endaga kaasa muutusi emotsionaalsetes ja käitumuslikes mõttemustrites. Kuidas endaga toime tulla? Kuidas toetada oma partnerit ja märgata teineteise vajadusi? Kuidas toime tulla ebakindluse, ärevuse ning vahest ka hirmuga? Millised on sagedamad ebakindluse ja hirmu põhjused? 

4. mai loeng teemal “Lapseootaja vajadused”

Lapseootus mõjutab mõlemat partnerit ja tulevast lapsevanemat ning maailmas ei ole võrreldavat kogemust, kui lapseootusega seotud positiivne ootusärevus. Paraku tajuvad mõlemad partnered lapse ootamist erinevalt, erinevad on ka vajadused uue rolliga kohanemiseks ja lapsevanemaks kasvamisel. Kuidas teineteist kuulata? Kuidas jagada oma tundeid, kõhklusi ja ka hirme? Kuidas teha end arusaadavaks? Kuidas kasvada koos lapsevanemaks ja säilitada positiivsust? Need on teemad, millest sel korral räägime.