Tervishoiu Kõrgkool :: Uudised

Mari-Liis Timmotalo

kommunikatsioonijuht

737 0260

+9rZRK_Y/xfp0a-i#?OId4%'6M3$]#[tueD?1IM~bT^zViVuV=5T%wvvVsf

Lahtiolekuajad

peauks.jpg

Esmaspäevast neljapäevani on uksed avatud kell 7.30–18.00, reedeti 7.30–17.00.

 

 

 

Uudistevoog Facebookis:

31. novembril kell 16.00-17.30 toimub SA Vaimse Tervise Hooldekeskuse Anne Päevahoolduskeskus (Kaunase pst 22) dementsusega inimeste lähedaste tugigrupi kohtumine. 

Saame ülevaate dementsusega inimestele osutatavast päevahooldusteenusest, arutleme kuidas aktiveerida dementsusega lähedast ning missugused tegevused aitavad säilitada kognitsiooni. Meid võõrustab päevakeskuse tegevusjuhendaja Imbi Mäger ning aktiveerivatest ja säilitavatest tegevuse osas annab nõu õppejõud ja vaimse tervise õde Janika Pael. 

Osalemine on tasuta, vajalik on registreerumine meiliaadressil Izj'?rpsAgGQ7W@XnVcmU]#[3`]o{iRf%S^@%G/Nb8lS7 või telefoninumbril 525 5594.

Eile, 16. novembril viibisid Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor, õppeprorektor ning radiograafia ja bioanalüütika osakonna juhataja kohtumisel Klaipeda Ülikoolis, et arutada magistriõppe ühiskava detailide üle.

Kõrgkool avab koostöös Klaipeda Ülikooliga esmakordselt ingliskeelse radiograafia magistriõppe ühiskava. Õppekava eesmärgiks on koolitada rahvusvaheliselt tunnustatud spetsiifiliste erialaste teadmistega praktikuid, samuti ka radioloogiatehniku õppekava õppejõude ja juhtivatel kohtadel töötavaid radioloogiatehnikuid.  Õppe kestus on 2 aastat, õppima oodatakse bakalaureuse- või rakenduskõrgharidusõppekava läbinud radioloogiatehnikuid.

27. novembril kl 10-13 korraldab Tartu Tervishoiu Kõrgkool jõululaada, kus saab kaubelda käsitöö, isevalmistatud küpsetiste, hoidiste ja muu sellisega. Lisaks tegutseb taaskasutusturg, kust saab soetada riietuse jõulupeoks ja talveks.

Laat on heaks võimaluseks, et soetada koju pühademeeleoluks ja kingipakkidesse vajalikku. Veelgi olulisem on aga heategevuslik pool: müügilaua tasu on 2 eurot, lisaks palume annetada vähemalt 20% müügist heategevuseks. Samuti saavad kohapeal annetusi teha laadakülalised. Kogutud summa annetame raskelt haigete laste teraapia jaoks.

Jõululaadale on vajalik registreerumine.

Vabanenud õppekoht

(14. november 2017)

Radioloogiatehniku õppekava 2. kursusel on vabanenud riigieelarveline õppekoht.

Vabas vormis avaldusi õppekohale kandideerimiseks saab esitada kuni 20.11.2017 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkari nimele. Avaldusele lisada CV.

Kandideerimisavaldused tuua õppenõustaja Airi Kerikmäe kätte Nooruse 5 (ruumi 102/2).
Soovi korral võib saata avalduse digiallkirjastatuna meilile .

Väljavõte õppekorralduseeskirjast:

21. Vabale õppekohale kandideerija esitab õppenõustajale vabas vormis avalduse õppeprorektori nimele. Kandideerimise pingerida kujuneb kandideerijate eelnevate erialaste õpitulemuste ja ühiskondliku aktiivsuse põhjal.

 

Täna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis alanud õendushariduse alasel konverentsil arutletakse selle üle, kas õendusharidus on ajakohane.

14. ja 15. novembril toimuval 4. rahvusvahelisel Põhjamaade konverentsil „Is Nursing Education Up To Date?“ osalevad Põhjamaade õed ja teised tervishoiu spetsialistid, õendustudengite juhendajad ja õpetajad ning tudengid. Konverentsil kõlavad ettekanded väga erinevatel õendusharidusega seonduvatel teemadel. Ettekandmisele tulevad näiteks uuringud, mis keskenduvad õenduse eriala õpetavate õppejõudude pädevusele, õendust tudeerivate tudengite pädevusele, vajalikele lisaoskustele seoses puuetega laste ja täiskasvanutega töötamisel ja tudengite rahuolule haiglates praktiseerimisel. Arutletakse ka selle üle, millised peaksid olema õdede oskused tulevikus.

Konverentsi korraldamise mõte on saadud MEDICO- (Nordic nursing medication educators’ collaboration) võrgustikult. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekava on võrgustikku kuulunud ning tihedalt koostööd teinud alates 2012. aastast.  Konverentsi korraldatakse iga kahe aasta järel ning korraldajaks on üks MEDICO-võrgustikku kuuluv kõrgkool, sel aastal Tartu Tervishoiu Kõrgkool.

Täpsema kava ja lisainformatsiooni leiab siit.

 

Euroopa kutseoskuste nädal 2017

(13. november 2017)

20.-24. november on nädal, mil tähistatakse lisaks Tartu Tervishoiu Kõrgkooli sünnipäevale ka Euroopa kutseoskuste nädalat. Selle kestel korraldatakse üle kogu Euroopa erinevaid üritusi ja sündmusi nii kohalikul, piirkondlikul kui ka riiklikul tasandil. 

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis on viis kutseõppe eriala. Kutseoskuste nädala raames on võimalik lähemalt tuvuda kahega. Erakorralise meditsiini tehnikud õpetavad 21. novembril kell 14.00-16.00 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli (Nooruse 5) fuajees elude päästmistMassöörid õpetavad 21. novembril kell 13.00-15.00 massaažitoas (Nooruse 5, ruum -28) mitmeid erinevaid massaaživõtteid ja -liike. 

Rohkem informatsiooni tegevuste ning registreerumise kohta leiad siit.

Eile, 9. novembril allkirjastasid (vasakult) 3N töörühma juht Kristi Puusepp, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden, Eesti Õendusjuhtide Ühingu juhatuse esimees Tiina Freimann ja Eesti Õdede Liidu asepresident Gerli Liivet ühise avalduse õendusabi klassifikatsiooni kasutusele võtmiseks Eestis.

Maailmapraktikas on kindla koha leidnud ning laialdaselt tunnustatud standarditud õenduskeel, mis kasutab õendusdiagnooside, -sekkumiste ja -tulemuste väljendamiseks kolme klassifikaatorit: NANDA-International, Nursing Outcomes Classification, Nursing Interventions Classification ehk 3N terviksüsteemi. 3N kasutamine tervishoiuasutuste üleses (riiklikult tsentraliseeritud) elektroonilises dokumentatsioonis tõstab õendusabi kvaliteedi, järjepidevuse ja patsiendi ohutuse uuele kõrgemale tasemele. Allakirjutanud tunnustavad 3N terviksüsteemi rakendamist riigiüleses elektroonilises infosüsteemis eesmärgiga anda panus Eesti tervishoiusüsteemi kaasajastamisse.

Vabanenud õppekoht

(09. november 2017)

Füsioterapeudi õppekava 1. kursusel on vabanenud riigieelarveline õppekoht.
Vabas vormis avaldusi õppekohale kandideerimiseks saab esitada kuni 15.11.2017 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkari nimele. Avaldusele lisada keskkooli/gümnaasiumi hinneteleht ja CV.

Kandideerimisavaldused tuua õppenõustaja Ave Pärandi kätte Nooruse 5 (ruumi 102/1).
Soovi korral võib saata  digiallkirjastatud avalduse  ja CV meilile Izj'?rpsAgGQ7W@XnVcm]#[%qPsweRb|~2A%J2LT_IS.

Väljavõte õppekorralduseeskirjast:
43. Vabale õppekohale kandideerija esitab õppenõustajale vabas vormis avalduse õppeprorektori nimele. Kandideerimise pingerida kujuneb kandideerijate eelnevate erialaste õpitulemuste ja ühiskondliku aktiivsuse põhjal.

11. novembril Toimus Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppehoones Eesti Bioanalüütikute Ühingu konverents "25 aastat Eesti Bioanalüütikute Ühingut ja 20 aastat bioanalüütikute kõrgharidust Eestis". Kõrgkooli esindas rektor Ulla Preeden ja radiograafia ja bioanalüütika osakonna juhataja Zinaida Läänelaid. Bioanalüütiku õppekava dotsent Mare Remm esines konverentsil ettekandega "20 aastat kõrgharidust bioanalüütiku kutsealal Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis".


Kolmapäeval, 8. novembril on kõik huvilised oodatud tähistama rahvusvahelist radioloogia- ja radiograafiapäeva Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, kus radioloogiatehniku õppekava 3. kursuse üliõpilased räägivad magnetresonantstomograafia ajaloost.

Magnetresonantstomgraafia on tänapäeval saanud valikmeetodiks paljude erinevate haiguste diagnoosimiseks. MRT-ga saab uurida aju- ja seljaaju, luu- ja lihaskonda, südant, loodet, rindasid, soolestikku, kõhukoopa ja väikese vaagna organeid, kuvada artereid ja veene. Oluline on seegi, et antud uuringul ei kasutata ioniseerivat kiirgust, vaid pildikujutise saamiseks kasutatakse tugevat magnetvälja ja raadiolaineid. Seega on uuring ohutu lastele ja rasedatele alates raseduse 2. trimestrist. Kuna MRT-aparaat asub ruumis, kus on tugev magnetväli, siis on teatud juhtudel uuring patsiendile vastunäidustatud.

Üritusel tuleb ettekandele ka kliinikumis filmitud humoorikas lühifilm. Mis on filmi sisu, seda saab ise vaadata kooli aulas (ruumis 007) algusega kell 11.45. Üritus on avalik ja kõik huvilised on oodatud!  

Updated: 06.10.2017