Tervishoiu Kõrgkool :: Koolitused

 

 

Merlis
Karja-Kännaste

täienduskoolituse
spetsialist

+372 737 0209

cP4aOv0y-u{/WX~fdpxgR!*METhIQs]#[Q2%N5jv[z`]u5GmHXe^~Aot@7HNR3Y

Conservative and Invasive (Dry needling) Physical Therapy of Myofascial Pain Syndrome

Conservative and Invasive (Dry needling) Physical Therapy of Myofascial Pain Syndrome

Alguskuupäev: 25. oktoober 2017
Lõppkuupäev: 03. detsember 2017
Korraldaja: Tartu Tervishoiu Kõrgkool
Sihtgrupp: Füsioterapeudid, füsioteraapia üliõpilased
Hind: 850 €
Maht: 80 tundi
Toimumiskoht: Tartu Tervishoiu Kõrgkool
Kohti: Registreerumine on lõppenud!

Olete oodatud José Miota Ibarra koolitusele „Conservative and invasive physical therapy of myofascial pain syndrome ehk „Konservatiivne ja invasiivne füsioteraapia müofastsiaalse valusündroomi korral“!

Koolitus toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ning selle maht on 80 tundi. Koolitus toimub kahes osas 25.-29. oktoober 2017 (40 tundi) ning 29. november-3. detsember 2017 (40 tundi).

Koolitusele saab registreerida kuni 25. september 2017.

Koolitajaks on Hispaania füsioterapeut ja sertifitseeritud kuivnõelaravi spetsialist, José Miota Ibarra, PhD (füsioteraapias)

Koolitus toimub inglise keeles. Koolitusele on oodatud füsioterapeudid ning 2. ja 3. kursuse füsioteraapia üliõpilased. Osalemise eelduseks on väga hea skeletilihaste anatoomia tundmine.

This 80-hour course covers most of the contents needed for the physical therapist to correctly diagnose and treat myofascial pain syndrome applying both conservative and invasive (deep and superficial dry needling) treatments, supported by the latest scientific evidence. The students will also learn about the risks and dangers of such techniques and will gain real practice by working in pairs during the practical sessions of the course under the supervision of the teacher, Doctor Jose Miota, a true expert on the subject. This programme constitutes one of the most complete programmes in the field, so that the student is prepared to apply the techniques on his or her patients when the training is successfully finished.

Specific objectives

When he has finished the course, the student will have acquired the necessary skills to:

 • Palpate and recognize the studied muscles, as well as the usual locations of their trigger points;
 • Identify taut bands and trigger points in the studied muscles;
 • Incite a local twitch response by snap palpation on most of the accessible muscles;
 • Incite referred pain by palpating the trigger point;
 • Recognize the existence of motion restriction and weakness associated to the presence of trigger points;
 • Carry out global and specific tests that prove the presence of Myofascial Trigger Points in the muscles;
 • Allocate a patient’s pain with the presence of Myofascial Trigger Points in the corresponding muscles thanks to the knowledge of the referrer pain patterns of said muscles and their more significant clinical symptoms;
 • Know and correctly apply the main conservative treatment techniques of MTrPs, know the different invasive physical therapy techniques (different modalities of dry needling and electrostimulation);
 • Be capable of correctly applying the different dry-needling techniques present on the studied muscles;
 • Know the counter-indications, risks and general complications of the main needling techniques;
 • Identify and avoid counter-indications, risks, and specific complications in the needling areas, know and avoid the dangers the needling techniques can represent for the physical therapist.

Tutvu lähemalt koolituse sisuga siin.

Koolitajast

 • Müofastsiaalse valusündroomi käsitlustehnikate koolitaja keskuses “Seminarios Travell & Simons” http://www.travellysimons.com/inicio/index.php?lang=eng
 • Omab pikaajalist õpetamise ja teadustöö tegemise kogemust Castilla-La Mancha (Hispaanias) ja  Aalborgi ülikoolis (Taanis). Peamine uurimissuund on müofastisaalse valu ravi ja trigerpunktide ravi.
 • Töötanud Prantsusmaal (s.h Guadeloupe, Martinique ja Reunion saartel) füsioteraapia erapaksises ning George Pompidou Euroopa haigla traumatoloogia osakonnas füsioterapeudina.
 • On Hispaania triatloni rahvuskoondise füsioterapeut, triatloni 2016 aasta maailmameistri Mario Mola füsioterapeut, mitmetel maratonijooksudel vastutav füsioterapeut.
 • On külastanud Erasmus õppejõudude välisvahetuse raames Tartu tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia õppekava ning viinud füsioteraapia üliõpilastele läbi seminari ja praktilise tunni teemal trigerpunktid ja kuivnõelaravi.

 

Koolituse eesmärk

Koolitusel käsitletakse konservatiivseid ja invasiivseid (pindmine ja süva kuivnõelaravi, elektrostimulatsioon) füsioterapeutilise hindamise ja teraapia meetodeid müofastsiaalse valusündroomi korral.

Eesmärk on õpetada müofastsiaalse valusündroomi diagnoosimist ja ravi konservatiivsete ja invasiivsete tehnikate kaudu, toetudes kõige kaasagsematele teadusuuringutele. Trigerpunktide käsitlusoskust õpetatakse enamike pindmiste ja süvade skeletilihaste puhul, millest vaid mõned üksikud näited on: m. quadratus lumborum, m. adductor pollicis, m. abductor digiti minimi, m. palmaris longus, m. subscapularis, m. trapezius, m. longissimus ja m. iliocostalis, m. tibialis anterior ja posterior, m. quadratus plantae, m. piriformis, m. gemellus superior ja inferior, mm. interossei dorsales ja palmares/plantares, m. tensor fasciae latae, m. temporalis, m. masseter, m. pterygoideus lateralis ja medialis jne, jne. 

Koolituse programm on üks kõige põhjalikumaid antud valdkonnas ning osalejad on koolituse läbimisel võimelised rakendama õpitud tehnikaid patsientidel.

Teemad

 • Müofastsiaalsete trigerpunktide iseloomustus, diagnostilised kriteeriumid.
 • Trigerpunktide tuvastamine palpeerimise kaudu üksikute lihaste kaupa.
 • Müofastsiaalsete trigerpunktide konservatiivsed ravi meetodid. Toimemehhanismid. Näidustused, vastunäidustused
 • Müofastsiaalsete trigerpunktide invasiivsed (kuivnõelaravi e. akupunktuuri nõelade kasutamine trigerpunktides valu vähendamise eesmärgil) teraapia meetodid. Toimemehhanismid. Näidustused, vastunäidustused, riskid, komplikatsioonid.

Registreerimine

Kuna tegemist on mahuka koolitusega, siis soovime osalejatelt ettemaksu, mis tähendab, et kui olete koolitusele registreerunud, tuleb teil arve alusel või elektroonilise pangalingi kaudu koheselt ka koolituse eest tasuda. Kui koolitusele ei tule piisav arv inimesi, siis ettemaks tasutakse täies ulatuses. Koolitusele saab registreerida kuni 25. september 2017.

Kursusele saab registreerida täites alloleva vormi. Kui soovite registreerida ettevõtte alt, palun valige "Registreerin ettevõtte alt" ning seejärel täitke kõik väljad. Pärast registreerumist tuleb e-mail, mis kinnitab, et olete eelregistreeritud kursusele. Küsimuste korral helistage või kirjutage: merliskarjakannaste@nooruse.ee või 7370209.


Lektor(id)

José Miota Ibarra, PhD (füsioteraapias)
José Miota Ibarra, PhD (füsioteraapias)