Otsing

Otsing

juuli 25, 2019

Esmakordselt saab Baltikumis õppida radiograafia magistriõppes

Share:

decalBackTop

Täna, 25. juulil sai Tartu Tervishoiu Kõrgkool Vabariigi Valitsuselt loa, et alustada vastuvõttu rahvusvahelisele radiograafia (kiiritusravi) magistriõppekavale ning kõrgkool hakkab esimese koolina Baltikumis seesugust õpet pakkuma.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden sõnas, et kõrgkooli arengut silmas pidades on tegemist ajaloolise hetkega. „See on esimene rahvusvaheline õppekava ning teine magistriõppekava, mis laiendab veelgi kõrgkooli võimalusi kvaliteetse kõrghariduse pakkumisel,” märkis Preeden.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radiograafia ja bioanalüütika osakonna juhataja Zinaida Läänelaid ütles, et radiograafia magistriõppe avamine võimaldab täita tööandjate vajadust vastava haridustasemega töötajate järele ja loob tingimused kutsealase uurimistöö arendamiseks. Läänelaiu sõnul annab radiograafia magistrikraadi omandamine eeldused pedagoogilise ja administratiivse karjääri tegemiseks antud valdkonnas. 

Kõrgkool hakkab radiograafia (kiiritusravi) magistriõpet pakkuma koostöös Soome Metropolia Rakenduskõrgkooliga, Leedu Klaipeda Ülikooliga, Tartu Ülikooliga ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga ning õppekaval hakkavad õpetama ka Dublini Ülikooli Trinity Kolledži õppejõud.

Radiograafia magistriõpe sobib neile, kes soovivad töötada kiiritusravi osakonnas ja seostada oma uurimistööd selle valdkonnaga. Vastuvõtt radiograafia (kiiritusravi) magistriõppe õppekavale algab 1. augustil ja kestab 15. novembrini 2019 ning õpe algab veebruaris 2020. Magistriõpe kestab kaks aastat ja on tasuline. Õppetöö toimub inglise keeles.

Previous news