Otsing

Otsing

sept. 02, 2019

Esimesed tervishoiuspetsialistid pürgivad bakalaureusekraadi poole

Jaga:

decalBackTop

Täna alustavad Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis õpinguid 249 tervishoiuspetsialisti, kes saavad mõne aasta pärast õpinguid lõpetades endale ka bakalaureusekraadi.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar selgitas, et tulenevalt septembris jõustuvast kõrgharidusseadusest on see esimene lend, kes saab õppe läbimise järgselt bakalaureusekraadi. Seni said kõrgkooli rakenduskõrghariduse õppekavade lõpetajad rakenduskõrghariduse diplomi.

„Sisulises mõttes on ka seni rakenduskõrgharidusõppe kvalifikatsioon olnud võrdsustatud bakalaureusekraadiga, ent näiteks välismaal on oma hariduse tõendamine olnud seetõttu pisut keerulisem,“ nentis Viitkar. „Rõõm on, et meie kõrgkooli lõpetajad on igal juhul tööturule alati olnud väga oodatud ja seega saavad meil õppijad juba õpinguid alustades tunda ennast tuleviku suhtes turvaliselt.“

Lisaks õe, ämmaemanda, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti, radioloogiatehniku ja füsioterapeudi rakenduskõrghariduse õppekavade tudengitele alustavad esmaspäeval õpinguid teist sügist ka terviseteaduse magistriõppe magistrandid ning kutseõppurid erakorralise meditsiini tehniku, hooldustöötaja, tegevusjuhendaja, lapsehoidja ja massööri õppekavadel. Kokku on esmakursuslasi 434.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeaasta avaaktus toimub täna, 2. septembril kl 12 kõrgkooli õppehoones (Nooruse 5, Tartu).

Previous news