Otsing

Otsing

veebr. 13, 2018

Eksperdid ja üliõpilased töötasid välja digilahendusi

Jaga:

decalBackTop

9. veebruaril lõppes Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis nädalapikkune intensiivkursus Multiprofessional Digital Developer 2 (Muddie), mille raames kohtusid Põhjamaade eksperdid Eesti, Läti ja Soome üliõpilastega, et töötada ühiselt patsiendile suunatud e-teenuste ja digilahenduste nimel.

Asko Mononen, üks programmi väljatöötajatest ning juhtidest tõdes, et vananeva rahvastiku ja kulude kokkuhoidmise vajaduse tõttu peame me hakkame keskenduma üha enam tervishoiu digitaliseerimisele. „Soomes on praktiliselt kõik alla 55-aastased inimesed internetikasutajad. Tänapäeva üliõpilased peavad olema valmis kiiresti arenevaks tehnoloogiaks, et panustada tulevikus sellesse uudsesse maailma.“

Nädala alguses esitasid tervishoiutehnoloogia ettevõtted Medikeep, Medihub, Cognuse, SA Viljandi Haigla, Layette app ja Tallinna Tehnikaülikooli eTervise labor kursusel osalevatele viiele meeskonnale probleemi või väljakutse. Esitatud probleemid ja väljakutsed olid seotud näiteks eakate hoolduse, meditsiiniturismi, emaks olemise ja meditsiiniteenuste vajaduse vähendamisega. Üliõpilased töötasid antud probleeme silmas pidades välja viis patsiendile suunatud e-teenust.

Silmapaistvaimaks lahenduseks valis žürii meeskonna Undecisives digilahenduse. Tegemist on ideega mobiilirakendusest, mille eesmärgiks on tagada parem järelhooldus patsientidele väljaspool oma koduriiki. Patsiendid saavad näha oma järelhooldusplaani, osaleda digitaalsetel arsti vastuvõttudel läbi videokõne või veebipõhise vestluse ning vajadusel võtta ühendust arstiga. Võitjate videoettekannet saab vaadata siin.

Meeskonna Undecisives liige Laura Grigorjan tõdes, et toimunud Muddie kursus oli kasulik, kõikehõlmav ja väga hästi üles ehitatu. „See andis mulle teadmisi ideede loomisest, kujundamisest ja nende realiseerimisplaani koostamisest. Lisaks sai tutvuda erinevate õppejõudude ja üliõpilastega ning kuulata huvitavaid loenguid.“

Intensiivkursus Eesti, Soome ja Läti osalejate vahel toimus teist korda. Mononeni sõnul jätkatakse järgneval aastal projektiga samas vormis, aga plaanis on suurendada üliõpilaste ja kohalike partnerite kaasatust. „Me tahame stabiliseerida digitaalset tervishoidu ja uuendada pidevalt selle sisu Baltimaades,“ tutvustas Mononen projekti tulevikuplaane.

Previous news