Otsing

Otsing

apr. 15, 2019

Bioanalüütikute päeval keskendutakse vere olulisusele

Jaga:

decalBackTop

Täna, 15. aprillil tähistatakse Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis rahvusvahelist bioanalüütikute päeva, mille keskseks teemaks on sel aastal manipulatsioon verega.
 
Veri on üks põhilisi analüüsiobjekte, mida bioanalüütikud ühel või teisel moel uurivad. Kuna hingamine on meie ainevahetuse alus, siis veri on aine, mis hoolitseb selle eest, et kõik meie keha rakud oleksid varustatud hapnikuga. Sümboolses mõttes tähistab veri elujõudu. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud ja bioanalüütikute päeva korraldaja Eerik Jõgi ütles, et ettekannetes käsitletakse vere manipulatsioonide erinevaid aspekte.
 
Alates kell 14.15 toimuvad kõrgkoolis ettekanded teemadel „Veredoping“, „Geenidoping“ ja „Huvitav hemoglobiin“, mida viivad läbi Tartu Ülikooli spordifüsioloogia professor Vahur Ööpik ning kõrgkooli bioanalüütiku õppekava õppejõud Eerik Jõgi ja Aivar Orav. Kell 15.00 on soovijatel võimalik oma (bio-) analüütilised oskused ja teadmised proovile panna.
 
Bioanalüütikuks saab Eestis õppida ainult Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Bioanalüütiku õppekavale saab dokumente esitada suvisel vastuvõtul, 17. juunist kuni 4. juulini. Vastuvõtu kohta saad täpsemalt lugeda SIIT. 

Previous news