Otsing

Otsing

apr. 10, 2018

Bioanalüütikute päeva tähistamine on alanud

Share:

decalBackTop

Rahvusvahelise bioanalüütikute päeva tähistamiseks korraldavad bioanalüütikud Tallinna haiglates ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis mitmesuguseid loenguid ja tutvustavad huvilistele laboreid.

Täna, 10. aprillil algab rahvusvahelise bioanalüütikute päeva tähistamine Lääne-Tallinna Keskhaiglas, 12. aprillil jätkub see Ida-Tallinna Keskhaiglas, 13. aprillil Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Tallinna Lastehaiglas ning 16. aprillil Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.
 
Bioanalüütikud peavad huvilistele põneva loengu teemal „Antibiootikumresistentsus – hiiliv vaenlane“. Antibiootikumresistentsuse puhul muutuvad patogeensed mikroorganismid ehk bakterid tundetuks nende vastaste ravimite suhtes ja bakteriaalsed nakkused ei pruugi enam ravile alluda. Bioanalüütikud on meditsiinilaboris need inimesed, kes tuvastavad antibiootikumi resistentsuse, mõjutades seejuures raviarsti otsust patsiendile määratud ravimi osas.
 
Tallinna haiglates ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis bioanalüütikute päevadel osalejad saavad võimaluse külastada laboreid, kus bioanalüütikud töötavad ja õpivad ning näevad, kuidas laborinurgas nokitsemisest on saanud erioskusi nõudev töö kaasaegse aparatuuriga. Võimalik on teada saada, mida bioanalüütiku töö endast kujutab ning kuidas bioanalüütikuks õpitakse.
 
Bioanalüütikud on tervishoiu spetsialistid, kes töötavad laborites, kus uuritakse organismi seisundit ning organite, kudede, rakkude, molekulide ehitust ja funktsiooni, mikrobioloogilist kooslust ja inimorganismi mõjutavaid tegureid. Bioanalüütiku ülesandeks on uurida koeproove, kehavedelikke, teha kindlaks organismi tervislik seisund ja monitoorida patsiendi ravi kulgu.
 
Bioanalüütikuid koolitab ainukesena Eestis Tartu Tervishoiu Kõrgkool. 2017. aasta sügisel kolis bioanalüütikute õpe viieaastaseks perioodiks Tallinnasse, et koolitada sealsetele haiglatele vajaliku haridustasemega spetsialiste.
 
Täpsem informatsioon bioanalüütikute päeva tähistamise kohta: www.nooruse.ee/bioanaluutikutepaev

 

Previous news