Otsing

Otsing

aug. 29, 2018

Bioanalüütiku õppekava üliõpilased alustavad uut õppeaastat

Jaga:

decalBackTop

Täna, 29. augustil kell 12 toimub Tallinnas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli bioanalüütiku õppekava avaaktus. Õpinguid alustab 22 üliõpilast ning õpe algab viimast aastat Tallinnas.

Bioanalüütiku õppekava puhul on tegemist rakenduskõrgharidusõppega, mis kestab 3,5 aastat ning Eestis saab seda õppida ainult Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Teist ja viimast aastat toimub õpe Tallinnas, et koolitada spetsialiste eelkõige pealinnas asuvatele tervishoiuasutustele. Tehnoloogia arenguga kaasneb tervishoiuasutustes suurem laboratoorsete uuringute hulk, mis omakorda nõuab spetsiifilisemaid teadmisi, mida saab omandada bioanalüütikuks õppides.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radiograafia ja bioanalüütika osakonna juhataja Zinaida Läänelaid ütles, et 2019/2020. õppeaastal algab bioanalüütiku õpe taas Tartus. „Pealinnas oligi plaanis koolitada kahte õppegruppi ning kahe lennu vilistlased täidavad Tallinna tervishoiuasutustes bioanalüütikute esmase puuduse,“ märkis Läänelaid.

Kõrgkooli koostöö Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tallinna Lastehaiglaga on olnud konstruktiivne ning innustav.

Aktusel tervitavad õppureid Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden, radiograafia ja bioanalüütika osakonna juhataja Zinaida Läänelaid, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida- ja Lääne Tallinna Keskhaigla, Tallinna Lastehaigla ning Eesti Bioanalüütikute Ühingu esindajad.

Bioanalüütiku õppekava avaaktus toimub täna, 29. augustil kell 12 Tallinna Kesklinna Lastepolikliinikus aadressil Ravi 27.

Previous news