Otsing

Otsing

juuni 08, 2018

Bioanalüütiku eriala asjatundjaid kohtab Viru Keskuses

Jaga:

decalBackTop

Täna, 8. juunil toimub Viru Keskuse aatriumis Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üritus „Meditsiini tagatuba. Mis toimub lukustatud laboriuste taga?“, et tuua teadushuvilisi bioanalüütiku erialale lähemale.

Esmakordselt kolivad bioanalüütiku eriala esindajad laborist välja avalikku kohta Viru Keskuse aatriumi, et huvilistele tutvustada neid tegevusi, mida õpivad bioanalüütiku eriala tudengid. Külastajatel on võimalik näha lihasööjabakterit, inimese maksa ja kassihaigust tekitavat seent. Lisaks saab proovida ka veenivere võtmist ja uriini analüüsimist.  

Tegemist on noorelt-noorele üritusega. See tähendab, et külastajaid juhendavad tudengid, kes on ise õppimas bioanalüütikuks ning saavad anda otsest tagasisidet ning informatsiooni, mida tegelikult see eriala endast kujutab.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli bioanalüütiku ja radioloogiatehniku osakonna juhataja Zinaida Läänelaid sõnas, et meditsiinilaborites toimuv jääb elanikkonnale üha võõramaks. „Tervishoiuasutustes inimesed bioanalüütikutega silmast-silma ei kohtu ja pigem seostavad nad bioanalüütikut vana ametinimetusega, milleks on laborant,“ selgitas Läänelaid.

Kuna Põhja-Eestis on bioanalüütikutest suur puudus, siis on vastava eriala spetsialistide koolitamine väga oluline. Bioanalüütikuks on võimalik Eestis õppida vaid Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Erialale saab kandideerida 25. juunist kuni 5. juulini. Teist aastat järjest toimub õpe nelja Tallinna haigla ettepanekul pealinnas.

Previous news