Otsing

Otsing

okt. 05, 2017

Avalikul loengul tutvustati 4D anatoomialauda

Share:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkool tutvustas 3. oktoobril uut 4D tehnoloogial põhinevat õppevahendit, anatoomilist lauda, mis on Eestis ainuke omataoline.  

Paljude rakenduste ja võimalustega anatoomiline laud omab endas nelja päriselt elanud inimese andmeid, aga ka inimese embrüonaalstaadiume ja mitmete loomade andmeid. Seetõttu on tegemist äärmiselt mitmekülgse õppevahendiga, millele leiaksid lisaks Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilastele rakendust ka näiteks kunstnikud, veterinaarid või isegi kirurgid. „Miks ka mitte uurida teekonda mõne keerulise operatsiooni puhul. Meie virtuaalsel inimesel on olemas nupp „võta tagasi“, mistõttu saab teostada vastava liigutuse uuesti ja õigesti,“ sõnas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Ave Kõrve-Noorkõiv.

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis hakatakse lauda kasutama embrüoloogia, histoloogia ja patoloogia õpetamisel. Eriti avarad võimalused avanevad radioloogiatehnikute koolitamisel, kuna lauaga saab visualiseerida erinevaid radioloogilisi uuringuid – alates röntgenülesvõtetest kuni kolmemõõtmeliste ja ruumiliste liikuvate tomograafiliste kujutisteni välja.

Loengut on võimalik järele vaadata siin

Previous news