Tervishoiu Kõrgkool :: Avatud uksed

Avatud uste päev 26.10.2016

26. oktoobril on Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis avatud uksed kõigile.

 • Kell 10-14 saab tutvuda sisseastumisvõimaluste ja kõikide õppekavadega.
 • Kell 11-13 saab teada, mis tunne on käia ringi rasedakõhuga ja ülevaate teistest ämmaemanda õppekava abivahenditest. Õppejõud Jana Meier.
 • Seekordne päev keskendub suuresti õe õppekava tutvustamisele: toimub kätehügieeni töötuba, saab õppida elustamist, jagatakse toitumissoovitusi, räägitakse heast unest, tutvustatakse suuhügieeni põhimõtteid ja ka ajaloolisi vahendeid. Ajakava:
  Kell 10-14 kätepesu show. Üliõpilased propageerivad kätehügieeni olulisust ja viivad läbi kätepesu töötoa tuntud hittide ja tantsu saatel. Enne ja pärast kätepesu testitakse käte puhtust. Õppejõud Piret Simm-Pärle, Siret Läänelaid ja Sirje Sammul üliõpilastega.
  Kell 10-14 tervisenäitajate testimine. Võimalik lasta enda erinevaid tervisenäitajaid mõõta ja teada saada, mida need tulemused ka tegelikult tähendavad. Õppejõud Eve-Merike Sooväli ja üliõpilased.
  Kell 11-13 elustamine erinevates situatsioonides. Õppejõud Siret Läänelaidi ja üliõpilaste juhendamisel saab proovida elustamist erinevates situatsioonides. Abistaja saab oskusi proovida, tagasisidet kasutatud võtete kohta ja nõuandeid.
  Kell 11-13 võimalus katsetada erinevates tegevustes abivajendeid (kargud, ratastool jne). Õppejõud Maie Timm.
  Tervel päeval toitumisteemaline ekspositsioon ning kell 11.45 ja 13.45 viktoriinid. Kui palju on tervislikes toitudes, näiteks smuutides ja jogurtites jms, suhkrut ja soola peidetud kujul? Kuidas suhtuda valmistoitudesse? Toitumissoovitusi jagavad ja varjatud ohte tutvustavad õppejõud Sirje Sammul ja Margit Lenk-Adusoo.
  Tervel päeval ajalooliste põetusvahendite teemale ekspositsioon ning kell 11.45 ja 13.45 viktoriinid. Õppejõud Piret Simm-Pärle ja Margit Lenk-Adusoo.
  Tervel päeval väljapanek unehügieenist. Informatiivne ja atraktiivne väljapanek sellest, kuidas mõjutavad und energiajoogid, helendavad ekraanid magamisruumides, hiline magamaminek jms. Õppejõud Janika Pael koos tudengitega.
  Tervel päeval ekspositsioon suuhügieenist. Karioossed hambad ja nende mõju üldisele tervisele. Õppejõud Signe Asi.
  Lisaks saab tutvuda terviseedenduslike plakatitega. Õppejõud Marit Kiljako.
 • Kell 10-14 röntgenuuringute töötuba. Tule uuri, milliseid röntgenuuringuid ja kuidas läbi viiakse! Taive Leis ja Birgit Piir.
 • Kell 10-14 kilpnäärme uurimine ultraheliga. Kus asub kilpnääre ja kuidas seda uuritakse? Madli Kivisto.

Päeva lõpetab kl 17.30 algav kinoõhtu.

 

Kesklinnast saad meie juurde ühistranspordiga uue kaubamaja poolel asuvast peatusest. Buss nr 5 peatus Nooruse; buss nr 3 peatus Tehnoloogiapark, buss nr 1 peatus Soinaste. Bussist ostes maksab pilet 1,5 eurot. Peatuses väljudes liigu punakaspruuni üheksakordse hoone poole. Sissepääs siin:

                                                                                                                         sissepaas.jpg

Updated: 02.11.2016

 
 

Grete Jeltsov

teenuste ja koostöö koordinaator

+372 737 0207

_L!{d9bl-mfcFBDiuSTpe5q]#[G?epJ~HY|aVZ]-0YhIHVnuW