Tervishoiu Kõrgkool :: Välismaal õppimine

Erinevad võimalused välismaal õppimiseks

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilastel on mitmeid võimalusi, et õppida või teha praktikat välismaal: NORDMAN Network (õe õppekava üliõpilastele), Nordic Network for Midwiferi Education (ämmaemanduse õppekava üliõpilastele), BIONord (bioanalüütiku õppekava üliõpilased) ja Erasmus+ programm kõikide õppekavade üliõpilastele.

LLP/ERASMUS (edaspidi Erasmus) on Euroopa Liidu koostööprogrammi Lifelong Learning kõrgharidusalane allprogramm, mille eesmärgiks on parandada kõrghariduse kvaliteeti ja kõrgkoolide rahvusvahelist koostööd, riikidevahelist vaba liikumist ning õpingute ja kvalifikatsioonide tunnustamist kogu Euroopa ulatuses. Üliõpilasvahetuse toetamine on üheks vahendiks nende eesmärkide saavutamisel. Erasmuse programmi raames õpib Euroopa kõrgkoolides igal aastal ~ 150 000 vahetusüliõpilast.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool on osalenud Erasmuse programmis alates 2004/05 õppeaastast. Kokku on oleme välisvahetusesse saatnud kaheksa õppeaasta jooksul 134 üliõpilast. Alates 2007/08 õppeaastast on võimalik käia välisvahetuses kahel korral 3-12 kuud praktikal ja 3-12 kuud õppimas. Enamus meie kõrgkooli üliõpilasi kasutab programmi võimalusi praktika sooritamiseks. Enne praktika algust on võimalik ka osaleda Erasmuse intensiivsetel keelekursustel (EILC), et õppida sihtriigi kohalikku keelt. Hetke seisuga on Tartu Tervishoiu Kõrgkoolil Erasmuse programmi raames 41. partnerkõrgkooli 20. riigis.

Kui sinagi oled otsustanud minna välisriiki kogemusi omandama, siis küsi täiendavat infot!

Updated: 03.09.2015

Danel Jantra

rahvusvaheliste suhete spetsialist

737 0208

Y.$yC89L6|Z[}of_sNK^Q3]#[=jo_+}u7#o8rl_VRiB-g3s