Tervishoiu Kõrgkool :: Uudised

Jaanika Niinepuu

kommunikatsioonijuht

+372 737 0260

uJBy#l0n1C7v*$.!2dS`iURzPK]#[`'zhoXl]u&$\uv~@{TCS_I4&2-

Avatud uste päev

Kevadise vaheaja kolmapäeval, 22. märtsil on kõik oodatud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli avatud uste päevale. Päevakava:

 • Kell 10.00-14.30 registreerimine õpitubadesse, sisseastumisinfo jagamine
 • Kell 10.00-15.00 Ida-Tallinna Keskhaigla esindus tutvustab praktika- ja töövõimalusi haiglas
 • Kell 10.00-15.00 võimalik tutvuda õppekavadega ning küsida sisseastumise ja õppimisvõimaluste kohta
 • Kell 10.00-15.00 võimalus registreeruda tudengivarjuks
 • Kell 10.00-15.00 kehakoostise määramine fitnesskaalul
 • Kell 10.30-11.00 majatuur
 • Kell 11.00-11.45 ÕPITUBA: Mikroskoopilised "koduloomad" (labor, vanemlaborant Kaido Liiv). Vajalik REGISTREERUMINE
 • Kell 11.50-12.40 ÕPITUBA: Meemassaaž (füsioterapeudi õppekava, 028, õppejõud Kirkke Reisberg). Vajalik REGISTREERUMINE
 • Kell 12.00-13.00 ÕPITUBA: Siseruumi õhukvaliteedi hindamine (tervisekaitse spetsialisti õppekava, 208, õppejõud Kirsti Vahur). Vajalik REGISTREERUMINE
 • Kell 12.30-13.00 majatuur
 • Kell 13.00-13.45 ÕPITUBA: Mikroskoopilised "koduloomad" (labor, vanemlaborant Kaido Liiv). Vajalik REGISTREERUMINE
 • Kell 14.30-15.00 majatuur

Uudistevoog Facebookis:

Kõrgkool avab uksed!

(21. märts 2017)

Juba homme, 22. märtsil kl 10-15 on kõik oodatud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli avatud uste päevale. Õpitubades saavad osalejad harjutada meemassaaživõtteid,  teadmisi sisekeskkonna õhukvaliteedist ning seda ka spetsiaalsete mõõtevahenditega harjutada, aga ka võtta näiteks oma hambavaabalt proovi nii enne kui pärast hammaste pesu ja nätsu närimist, et võrrelda proove mikroskoobi all ja näha, milliseid “koduloomi” me igapäevaselt endaga suus kaasas kanname ning kuidas mõjutavad neid hammaste pesemine ja nätsu närimine. Samuti on lahti simulatsioonikeskuse, laborite ja teiste õppeklasside uksed - nii saab osaleda põnevates loengutes, lüüa kaasa seminaride aruteludes või panna käed külge praktikumis!

Kuidas analüüsida inimest?

(16. märts 2017)

Aprillikuu kolmel päeval tähistavad Ida-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Lastehaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool üheskoos bioanalüütikute päeva, mis seekord kannab pealkirja "Kuidas analüüsida inimest?". Oled oodatud osalema erinevates töötubades ja loengutes, kus saab täpsema ülevaate, kuidas on toimunud erinevate metoodikate ja võimaluste areng ning näevad, kuidas vaikselt laborinurgas nokitsemisest on saanud erioskusi nõudev töö kaasaegse aparatuuriga.

Loengud ja töötoad toimuvad: 11. aprillil Ida-Tallinna Keskhaiglas, 19. aprillil Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Tallinna Lastehaiglas, 20. aprillil Lääne-Tallinna Keskhaiglas. Osalemine on kõikidele tasuta, vajalik on registreerimine.

Ilmunud on e-käsiraamat "Emakakaela patoloogiliste muutuste diagnostika", autoriteks Olga Pilitsina, Hannes Tamm ja Mare Remm.

Oled minemas praktikale Soome või Rootsi, Itaaliasse või Hispaaniasse? Sul on võimalus õppida  eaka hooldusega ja lastehoiuga seotud esmast suhtluskeelt. Projektiga RSGAE on valminud keele- ja kultuurikursus, kus iga teemablokk sisaldab baassõnavara, lihtsat grammatikat, harjutusi ja audiomaterjali, mille on sisse lugenud inimesed, kes räägivad neid keeli emakeelena.

29. märtsil kell 10-13 toimuvad Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis (Nooruse 5) tasuta avatud loengud vaimse tervise õenduse teemal.

Norra Diakonova Ülikooli Kolledži vaimse tervise õenduse eksperdid Herdis Rangnes ja Ingun Pahr tutvustavad oma ettekannetes lähemalt, kuidas vaimse tervise õenduse valdkond on Norras arenenud ja milliseid meetodeid vaimse tervise õed oma töös kasutavad. Ettekandeid on oodatud kuulama kõik õenduse õppes osalevad tudengid, aga ka vaimse tervise valdkonnas juba praktiseerivad õed. Esitlused on norra keeles, olemas on sünkroontõlge eesti keelde. Osalemiseks on vajalik registreerumine.

Kontakt: Janika Pael, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud, AyM1anf{/U8t~Yxj&5#2T]#['[8uMPW]oBScnIk`wu4r6

10.-11. märtsil toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis organisatsiooni European Federation of Environmental Health (EFEH) kevadseminar. Osalejaid on üle kahekümne kümnest erinevast Euroopa riigist. Peamisteks arutelu teemadeks on keskkonnatervise õppe alase koostöö ja rahvusvahelise teadustöö  hoogustamine. Lisaks räägitakse keskkonnatervise süsteemist Eestis, BREXIT-i võimalikust mõjust UK keskkonnatervisele, Norra lasteaedade ja koolide õhu kvaliteedist.

Kaheksaliikmeline meeskond külastab  käesoleva nädala jooksul õpirände raames Hollandis, Rotterdamis asuvat Albeda College partnerkooli, tutvub praktikabaasidega ning võrdleb õppekavasid ja uurib praktikavõimalusi. Samuti on eesmärk võrrelda ECVETi põhimõtete järgmise printsiipe ning selgitada välja ühiste digiõppematerjalide välja töötamise võimalused tulevikus. Kõrgkoolist osalevad õpirändes arendusspetsialist Eliise Ott, kutseõppekavade juht Tiina Uusma, haridustehnoloog Anne Rosenberg ning õppejõud Maire Aruots, Taimi Taimalu, Liana Kurg, Tiiu Lepp ja Raul Jalast. Projekti „Kutseharidusõppe tasemeõppe õpilaste ja kutseharidustöötajate õpiränne“ eesmärk on arendada rahvusvahelist koostööd nii õppurite kui ka töötajate õpirände kaudu.

 

Kevadise vaheaja kolmapäeval, 22. märtsil on kõik oodatud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli avatud uste päevale, kus saab õppida meemassaaži, tuttavaks mikroskoopiliste „koduloomadega“ ja hinnata kõrgkooli õhu kvaliteeti.

Meemassaaži õpitoas saavad osalejad õppejõud Kirkke Reisbergi ning füsioteraapia tudengite juhendamisel massaaživõtteid harjutada ning neid ka omal nahal tunda. Laborant Kaido Liiva juhendamisel saavad teises õpitoas osalejad võtta oma hambavaabalt proovi nii enne kui pärast hammastepesu ja nätsu närimist, et võrrelda proove mikroskoobi all ja näha, milliseid “koduloomi” me igapäevaselt endaga suus kaasas kanname ning kuidas mõjutavad neid hammaste pesemine ja nätsu närimine. Tervisekaitse spetsialisti õppekava õppejõud Kristi Vahuri korraldatud õpitoas saavad osalejad teadmised sisekeskkonna õhukvaliteedist ning selle hindamisest spetsiaalsete mõõtevahenditega.

Siseõhukvaliteet koolides

(02. märts 2017)

9. märtsil toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis (Nooruse 5) koolitus, kus räägitakse siseõhukvaliteedist koolides. Peakoolitajaks on Horvaatiast pärit Dario Brdaric, samuti osalevad valdkonna esindajad Eestist. Koolitus on inglise keelne ja osalustasuta.

Vabad õppejõudude ametikohad

(01. märts 2017)

Tartu Tervishoiu Kõrgkool kuulutab välja konkursi õppejõudude ametikohtade täitmiseks alates 21.augustist 2017.a. Ametikohtade ja konkursi tingimustega tutvu siin.

Updated: 03.03.2017