Tervishoiu Kõrgkool :: Uudised

Mari-Liis Timmotalo

kommunikatsioonijuht

737 0260

AKRdg1|]lS-i40BZc?&GY{^\WD*8]#[#&ENTufQa9uW~!zGSVr3InTP9Mjx

Suvised lahtiolekuajad

peauks.jpg

25. augustini on kõrgkooli õppehoone suletud.

28. augustist on õppehoone avatud taas tavapärastel aegadel: esmaspäevast neljapäevani on uksed avatud kell 7.30–18.00, reedeti 7.30–17.00.

 

 

 

Uudistevoog Facebookis:

Teadlaste Öö kõrgkoolis

(26. september 2017)

29. septembril on Teadlaste Öö ning Tartu Tervishoiu Kõrgkool avab oma uksed kõigile teadushuvilistele kell 17.00-22.00. Toimuvad põnevad tervishoiuteemalised töötoad ning üheskoos õpime vajalikke oskusi hädaolukordades toimetulekuks. Lisaks on kõigil võimalus saada pildile kõrgkooli mitteametliku maskoti Johnnyga! 

Tutvu Tartu Tervishoiu Kõrgkooli Teadlaste Öö kavaga ning kohtumiseni reedel!

Vabanenud õppekohad

(15. september 2017)

Õe õppekava 1. kursusel on vabanenud 2 riigieelarvelist õppekohta.

Vabas vormis avaldusi õppekohale kandideerimiseks saab esitada kuni 06.10.2017 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkari nimele. Avaldusele lisada CV.

Kandideerimisavaldused tuua õppenõustaja Kadi Soo kätte Nooruse 5 (ruumi 102/4).
Soovi korral võib saata digiallkirjastatud avalduse ja CV meilile: AKRdg1|]lS-i40BZc?]#[&&3N[{lt[Cw\*~~cI{

Õe tsükliõppe õppekava 1. kursusel, kes alustasid õpet 2016/2017 õppeaasta talvel, on vabanenud riigieelarveline õppekoht.

Vabas vormis avaldusi õppekohale kandideerimiseks saab esitada kuni 22.09.2017 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkari nimele. Avaldusele lisaks CV.

Kandideerimisvaldused tuua õppenõustaja Tagle Jantra kätte Nooruse 5 (ruumi 102/3).
Soovi korral võib saata avalduse digiallkirjastatuna ja CV meilile: AKRdg1|]lS-i40BZc?&GY{]#[2&6QMv^LaFi$}z.MY/iP?a

Tervisekaitse spetsialisti õppekava 1. kursusel on vabanenud 2 riigieelarvelist õppekohta.
Vabas vormis avaldusi õppekohale kandideerimiseks saab esitada kuni 01.10.2017 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkari nimele. Avaldusele lisada CV.

Kandideerimisavaldused tuua õppenõustaja Ave Pärandi kätte Nooruse 5 (ruumi 102/1).
Soovi korral võib saata digiallkirjastatud avalduse ja CV meilile AKRdg1|]lS-i40BZc?&G]#[yB4UI~^LQjvY~}4NIHi&

Väljavõte õppekorralduseeskirjast:

43. Vabale õppekohale kandideerija esitab õppenõustajale vabas vormis avalduse õppeprorektori nimele. Kandideerimise pingerida kujuneb kandideerijate eelnevate erialaste õpitulemuste ja ühiskondliku aktiivsuse põhjal.

50. Vabale õppekohale saab kandideerija reimmatrikuleerida, kui ta on õppekava järgi eelneval semestril täitmisele kuuluva kohustusliku õppe mahust täitnud 100%, va esimese õppeaasta esimesel semestril.

Tasuta tervisevõimlemine

(13. september 2017)

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Ivi Vaher koos füsioterapeudi õppekava teise kursuse üliõpilastega ootab 2017/2018 õppeaastal, alates 27.09.2017 – 20.12.2017 ja 10.01.2018 – 30.05.2018 neuroloogilise kahjustusega täisealisi inimesi osa võtma tervisevõimlemise rühmatreeningutest.

Tervisevõimlemine toimub eelpool mainitud ajavahemikul, igal kolmapäeval kella 10.00-11.00, välja arvatud riiklikud pühad, Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis (Nooruse 5), ruum -13 ja -15 (jõusaal). Abivahendi olemasolu (sh ratastool) pole osalemisel takistuseks – juurdepääs on olemas.

Alustavas tervisevõimlemise rühmas saab osaleda kuni 10 inimest iganädalastes üldarendavates rühmatreeningutes (hommikupoolsel ajal, 45 minutit). Lisaks toimub paralleelselt ka kliendi individuaalne liigutusfunktsiooni hindamine ja erialane nõustamine.

Osa võtma on oodatud vähemalt 18-aastased isikud, kel on neuroloogiline kahjustus, näiteks radikulopaatiad (krooniline selja- või kaelavalu), PCI, seljaaju traumaatiline kahjustus, sclerosis multiplex, perifeerse närvisüsteemi haigused või need, kes on insuldi läbi põdenud.

Registreeru võimlemisele siin.
Lisainformatsioon: Ivi Vaher, AKRdg1|]lS-i40BZc?&]#[%B8[ItbP&BwY%$2@l{i

26. septembril tähistatakse keskkonnatervise päeva, mille teemaks on 2017. aastal sise- ja välisõhu kvaliteet. Tartu Tervishoiu Kõrgkool on kutsunud sellel päeval kokku nii välis- kui siseõhu spetsialistid, et harida oma õppejõude, tudengeid ja teisi huvilisi. Kõik huvilised on oodatud 26. septembril kell 11 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli (Nooruse 5) ruumi 007.

Tutvu koolituspäeva kavaga ja registreeru juba täna!

31. augustil ja 1. septembril oli Tartus oma iga-aastasel kohtumisel BIOnord võrgustik: Põhjamaade bioanalüütikute õppejõude ja õppeasutusi ühendav võrgustik.

Kohtumisel tutvustati BIOnordi tegevuse kulgu ning jagati informatsiooni arendamisprojektide osas. Edaspidi tegeletakse 2017/2018 õppeaasta üliõpilaste ja õppejõudude vahetustega ja püütakse leida õppejõude, kes tuleksid Tartusse bioanalüütikuid õpetama. Lisaks külastati Tartu Tervishoiu Kõrgkooli põhilist praktikabaasi ehk Tartu Ülikooli Kliinikumi ühendlaborit.

Lõpuaktuse pildid

(30. august 2017)

25. augusti lõpuaktuse pilte saab vaadata galeriist.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool tutvustas 24. augustil kõrgkooli õppejõududele uut paljude rakenduste ja võimalustega anatoomilist lauda, milletaolist Eestis teist ei ole.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar nentis, et uus tehnoloogiline õppevahend on mõeldud kõikide kõrgkooli õppekavade õppurite õppetöö kvaliteedi parendamiseks. „Õppevahendit hakatakse õppetöös usinasti kasutama juba algavast õppeaastast,“ lisas Viitkar.

Õppevahendi abil on võimalik saada anatoomia ja füsioloogia õpetamiseks tõetruu pilt inimkehast tervikuna, selle elundsüsteemidest ja üksikutest organitest. Tekkivat kujutist saab kuvada kihtidena, seda lõikuda ja vaadelda erinevast suunast. Samuti leiab anatoomiline laud kasutust embrüoloogia, histoloogia ja patoloogia õpetamisel.

Eriti avarad võimalused avanevad anatoomilise laua kasutuselevõtuga radioloogiatehnikute koolitamisel, kuna sellega saab visualiseerida erinevaid radioloogilisi uuringuid – alates röntgenülesvõtetest kuni kolmemõõtmeliste ja ruumiliste liikuvate tomograafiliste kujutisteni välja.


Updated: 07.08.2017